Ведення бізнесу
Півтора року повномасштабної війни, Австралія надає Україні всебічну допомогу та готова продовжувати підтримувати Уряд та народ України стільки, скільки це буде потрібно, щоб забезпечити нам перевагу та Перемогу над росією та допомогти захистити свій суверенітет.
У травні поточного року Австралія запровадила нові санкції проти рф, які стосуються 21 організації, включаючи дочірні компанії державної енергетичної компанії «Росатом» та найбільші російські нафтові та золотодобувні компанії. Крім того, під санкції потрапили оборонні компанії та п’ять російських банків, які підтримують війну в Україні. Австралія також заборонить експорт усіх машин та супутніх частин до країни-агресорки та територій, які тимчасово нею окуповані. Раніше, Уряд країни заборонив експорт глинозему та алюмінієвих руд до рф, а також застосував санкції до близько 1100 фізичних та юридичних окупантів.
Громади австрійських міст Тульн, Майнінг та Гайнберг передали в Україну три пожежні машини. Машини Styer прибули у складі вже 52-го гуманітарного конвою з Австрії для України.
Австралія є однією з найбільших країн, які не входять до НАТО, яка надає допомогу, боєприпаси та оборонне обладнання, включаючи десятки бронетехніки Bushmaster. Загалом із початку російського вторгнення Австралія передала Україні 90 бронемашин цього типу кількома партіями та планує надати ще 30.
У червні 2023 року Уряд Австралії оголосив про новий пакет допомоги на 110 млн австралійських доларів, як наступний раунд підтримки України, з яких А$100 млн військова допомога та А$10 млн гуманітарна допомога. ЗСУ отримають: 28 броньованих машин М113, 14 автівок спеціального призначення, 70 військових автівок, 14 причепів, 28 середніх вантажівок, артилерійські боєприпаси калібру 105 мм. Гуманітарна допомога передбачена для Українського гуманітарного фонду – для забезпечення людей притулком, медичними послугами, водою та санітарією.
Франція та Австралія співпрацюватимуть у рамках багатомільйонного проєкту з виробництва «кількох тисяч» артилерійських снарядів для України. Французька збройова компанія Nexter буде працювати з австралійськими компаніями, які постачатимуть порох для снарядів.
Австралія направить до Німеччини літак-розвідник Королівських військово-повітряних сил E-7A Wedgetail, який патрулюватиме шляхи постачання Україні гуманітарної та військової допомоги. Літак відповідатиме за раннє попередження у разі виникнення будь-яких загроз назовні від України щодо шляхів надходження допомоги.
В рамках підтримки економіки та торгівлі, Австралія продовжить безмитний доступ для товарів, імпортованих з України, ще на 12 місяців.
Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці також залишається важливим пріоритетом двох країн. Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Австралією демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торговельним партнером області.
За результатами 2022 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області склав $3,5 млн. Серед товарів, які мають попит у австралійських споживачів – це чорні метали та вироби з них, судна, жири та рослинна олія, меблі, іграшки тощо.
Експортні операції здійснювали 11 підприємств з Дніпропетровської області. Основні компанії експортери – це металургійні, машинобудівні та переробні підприємства.
ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):
Імпорт товарів з Австралії у Дніпропетровську область складав $124,6 млн та збільшився у порівнянні з 2021 роком майже у 2 рази. Дніпропетровщина традиційно купувала: нафту та продукти її перегонки, машини та обладнання, фармацевтичну продукцію та інше.
Імпортні операції здійснювали 26 підприємств імпортерів.
ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):
Імпортні операції переважно здійснювали фармацевтичні, металургійні, машинобудівні та переробні підприємства.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел