Ведення бізнесу
Австралія – країна яка значно віддалена від України, незважаючи на це, після початку повномасштабного вторгнення росіян, не залишилася осторонь і стала активно допомагати нашій країні. Йдеться не тільки про зброю, а й про енергетичну та гуманітарну підтримку, яка допомагає народу України протистояти жорстокому вторгненню росії. Влада Австралії засуджує дії російської влади та запровадила санкції проти рф. Обмеження вже стосуються сотень російських громадян та компаній.
Загальна підтримка України з боку Австралії становить $960 млн, зокрема $780 млн для ЗСУ. У 2024 році Уряд Австралії має намір надати Україні ще $170 млн військової підтримки, яка містить: ракети ППО, озброєння класу «повітря-земля», включно з керованою зброєю, протитанкову зброю, боєприпаси для артилерії, мінометів, гармат і стрілецької зброї, партію взуття для ЗСУ. Цей пакет військової допомоги стане найбільшим від країни з початку повномасштабного вторгнення росії.
Також Австралія вирішила долучитися до переліку країн-спонсорів Фонду підтримки енергетики України. Уряд анонсував грантовий внесок на суму близько $13,7 млн. Кошти будуть спрямовані на закупівлю необхідного обладнання для відновлювальних робіт на енергетичних об’єктах, які зазнали руйнувань внаслідок російських атак.
Разом з тим Австралійський Уряд надасть додаткову підтримку в розмірі $11 млн додаткової гуманітарної підтримки та $10,3 млн – на обладнання, включаючи шоломи, надувні човни, противогази та електрогенератори.
Австралія виділила $32,4 млн на зміцнення обороноздатності України через Міжнародний фонд для України. Управління цім фондом здійснює Міністерство оборони Великої Британії. Внески спрямують на закупівлю пріоритетних військових засобів. Також до України буде спрямовано велику партію ПЗРК RBS вартістю кількадесят мільйонів доларів.
Уряд Австралії за підтримки місцевої оборонної промисловості надав ще один пакет військової допомоги Україні на суму понад $12,7 млн, який включає обладнання для розмінування, портативні рентгенівські апарати, 3D-принтер для металу та системи протидії безпілотникам. Крім того, Австралія відправила у Німеччину свій літак-розвідник E-7A Wedgetail для підтримки багатонаціональних зусиль для захисту поставок гуманітарної та військової допомоги, які надходять в Україну.
Країна приєдналася до коаліції дронів для України, яку очолюють Сполучене Королівство та Латвія. Уряд Австралії надав Україні безпілотники, в межах коаліції, на суму $20,6 млн. Разом з тим ЗСУ отримають від Австралії сучасні катери Sentinel 830R RHIB, які можуть виконувати завдання і в річках, і у відкритому морі.
На додачу до матеріальної та фінансової підтримки Сили оборони Австралії продовжують тренувати українських військових у межах операції «KUDU». Австралія також долучиться до нової ініціативи НАТО з безпеки та навчання для України як оперативний партнер. Це є доповненням до підготовки українських новобранців, яку проводять військовослужбовці Австралійських сил оборони в Сполученому Королівстві в межах KUDU.
Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці також залишається важливим пріоритетом двох країн. Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Австралією демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торговельним партнером області.
За результатами 2023 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області склав $1,69 млн. Доля Дніпропетровщини в експорті України в Австралію складає 9,6%. Серед товарів, які мають попит у австралійських споживачів – це чорні метали та вироби з них, судна, прилади та апарати оптичні, фотографічні, готові текстильні вироби тощо.
Експортні операції здійснювали 9 підприємств з Дніпропетровської області. Основні компанії експортери – це металургійні, машинобудівні та переробні підприємства.
ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):
Імпорт товарів з Австралії у Дніпропетровську область складав $60,7 млн (76,4% від загальноукраїнського показника). Дніпропетровщина традиційно купувала: нафту та продукти її перегонки, фармацевтичну продукцію, машини та обладнання та інше.
Імпортні операції здійснювали 22 підприємства імпортери.
ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):
Імпортні операції переважно здійснювали фармацевтичні, металургійні, машинобудівні та переробні підприємства.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел