Ведення бізнесу
Сеул рішуче засудив агресію росії та разом з іншими союзниками й партнерами, на підтримку народу України, який захищає свою країну, запровадив безпрецедентні санкції та експортний контроль щодо рф, для позбавлення її ресурсів. Президент Республіки Корея Юн Сок Йоль наголосив, що військове вторгнення росії в Україну є порушенням міжнародного права та загрозою життю та правам українців.
В країні постійно проводяться акції протесту проти російської агресії. Так, біля російського посольства в Сеулі відбувся мітинг на підтримку України, яка вже рік героїчно протистоїть повномасштабній агресії рф. Напередодні роковин російської війни проти України, учасники акції нагадали про те, що росія продовжує щоденно тероризувати цивільне населення України, розповідали про окупацію Криму та Донбасу і злочини російських окупантів.
Республіка Корея, долучившись до санкцій, заборонила поставки до рф стратегічних товарів (електроніка, напівпровідники, комп’ютери, датчики і лазери, навігаційного обладнання та авіоніки тощо), а також приєдналась до кроків західних країн щодо блокування російських банків у міжнародній платіжній системі SWIFT. Зокрема заблоковані фінансові операції з сімома російськими банками: ПСБ, ВЕБ, ВТБ, банків «Відкриття», «Новікомбанку», «Совкомбанку» та «Ощадбанку» (SBER.MM).
Офіційний Сеул однозначно підтверджує свою підтримку суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України та не визнає псевдореферендуми, проведені під військовим примусом.
Уряд Республіки Корея надав гуманітарну допомогу в розмірі $100 млн для України. Ця допомога включає вакцини дітям, невідкладну медичну допомогу сім’ям та електрогенератори для громад, які постраждали від російських ракетних обстрілів. Також країна передала на підтримку України 100 пікапів Ssang Yong Musso та 5 мініекскаваторів DOOSAN DX17Z.
В рамках додаткової нелетальної допомоги, корейський Уряд надав Україні куленепробивні жилети, каски, медикаменти та продукти харчування у вигляді харчових пайків готових до вживання на загальну суму 2 млрд вон ($1,6 млн). Найбільший корейський виробник броньованих пластин, компанія Welcron відправила 5000 броньованих пластин в Україну.
Урядом Республіки Корея було передано 6000 планшетів дітям України, з них 593 учням Дніпра та понад 400 планшетів одержали учні Херсонщини. Першочергово техніку буде передано дітям, які мають проблеми з доступом до навчання через відсутність технічного обладнання, із них – ВПО, діти, батьки яких захищали або захищають Україну, діти із вразливих груп населення. Частина дітей найближчим часом отримають нову техніку, поставки від інших партнерів для учнів України плануються протягом 2023 року.
Завдяки активній позиції Благодійного Фонду «Асадаль», та його голови Петра Пака, для поранених українських героїв, медичним закладам Дніпропетровської області передаються предмети першої необхідності. Фондом «Асадаль» на постійній основі здійснюється передача нового одягу, білизни, взуття, харчових продуктів та засобів гігієни з Республіки Корея внутрішньо переміщеним особам, які перебувають в регіоні. Також, Фондом було придбано та передано автомобіль швидкої допомоги Петриківський центральній лікарні. Крім того, Благодійний Фонд «Асадаль» підтримує ЗСУ, зокрема, для військових було передано автомобіль пікап, зимовий одяг, термобілизну, грілки та турнікети.
Сеул готовий взяти участь у довгострокових проєктах з відновлення та відбудови української енергетики. Корея вже надіслала в Україну вісім гуманітарних вантажів з енергетичним обладнанням загальною вагою близько 105 тонн. Також країна може зробити свій внесок у відновлення України після завершення війни. Зокрема, у відбудову зруйнованої інфраструктури.
Республіка Корея залишається важливим торговельним партнером Дніпропетровської області. Про рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.
Корейські підприємства найбільш зацікавлені у зернових культурах, чорних металах та виробах з них, добривах, тощо. Обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $5,83, а це 1,9% від обсягу показника України.
29 підприємств Дніпропетровської області експортували свою продукцію на корейський ринок, це підприємства металургійного комплексу, хімічної, переробної промисловості та АПК.
За обсягом експортованої продукції до ТОП-5 підприємств експортерів входять наступні:
Своєю чергою 200 підприємств імпортерів регіону найбільше купували корейські товари, а саме: машини та механізми, ефірні олії, пластмаси та гума, інше. Імпорт товарів з Кореї в Дніпропетровську область зріс на 43% та складав $56,1 млн. Доля регіону в імпорті товарів України з Республіки Корея становить близько 1%.
За обсягом імпортованої продукції до ТОП-5 увійшли наступні підприємства імпортери:
Імпортні операції переважно здійснювали підприємства хімічної, переробної промисловості та торгівельні підприємства.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел та сайту Головного управління статистики у Дніпропетровській області.