«Азійські тигри» з Україною. Сінгапур – санкції проти агресора, точка входу на ринок ASEAN

National vector fabric wave flags of Singapore and Ukraine isolated on white background. 1 to 2 proportion.

Республіка Сінгапур з початку повномасштабної війни, підтримує Україну та виступає проти порушення принципів міжнародного права та Статуту ООН. У відповідь на російське вторгнення в суверенну державу, Сінгапур приєднався до санкцій проти рф та запровадив власні обмеження проти країни-агресора. Обмежувальні заходи проти росії стосуються банківського та фінансового сектору, експортного контролю щодо товарів, які можуть бути використані як зброя проти народу України, а також предметів, які можуть бути задіяні у кіберопераціях. Влада Сингапуру, в межах санкцій, заборонила укладати угоди з чотирма російськими банками – ВТБ, ВЕБ, «Промсвязьбанк» та «Росія»,  активи яких заморожені банківськими установами Сінгапуру.

Крім того, зазначена країна відправила до України пакет гуманітарної допомоги з 9 машин медичного призначення, 2 пожежні машини, протипожежне спорядження, рятувальне обладнання, міношукачі, медичні товари тощо.

Червоний Хрест Сінгапуру у співпраці з посольством України в Республіці Сінгапур надіслав українцям пакет гуманітарної допомоги для забезпечення потреб населення України в енергетиці, чистій питній воді та медичному обладнанні. Також, «Азійський тигр» побудує в Україні 10 модульних будинків, спроєктованих сінгапурськими архітекторами. В рамках зазначеного проєкту буде придбано 6 генераторів для щоденного забезпечення 750 осіб електроенергією. Сінгапурська сторона оплатить вартість дизелю для їх використання протягом 6 місяців. Сінгапур також зробить внесок в облаштування пунктів обігріву із приладами резервного живлення.

Крім того, Червоний Хрест Сінгапуру придбав медичне обладнання та матеріали, що включають рентгенівський стіл, апарат ударно-хвильової фізіотерапії та розширений перелік медичних товарів для лікарень в Одесі, Києві та Ужгороді. Для допомоги громадянам, які мають обмежений доступ до медичних послуг, придбано мобільну медичну амбулаторію, оснащену усім необхідним для обстеження, надання медичної допомоги та проведення хірургічних операцій. Медична амбулаторія розпочала роботу на Миколаївщині із щоденного надання первинної медичної допомоги 400 мешканцям та внутрішньо переміщеним особам. Додатково придбано 10 автомобілів швидкої допомоги для евакуації та транспортування пацієнтів до спеціалізованих медичних закладів.

У Сінгапурі з нагоди Дня незалежності України відбувся спеціальний захід, під час якого численні гості, члени дипломатичного корпусу, бізнесмени та друзі продемонстрували підтримку Україні, ознайомились з українськими  модою, мистецтвом та кухнею. Зібрані на заході кошти були спрямовані на підтримку українців, які постраждали від війни. Зокрема, сінгапурська компанія Algorand Foundation пожертвувала $100 тис. на гуманітарну допомогу Україні.

Ринок Сінгапуру є перспективним для українських виробників харчової продукції. Республіка є важливим майданчиком для виходу на ринок ASEAN, населення якого складає понад 630 млн осіб. Сінгапур є великим «хабом» для продажу та транспортування харчових продуктів та напоїв.

У 2021 році імпорт Сінгапуру продовольчої продукції склав $12,8 млрд, у тому числі продуктів тваринного походження – $2,9 млрд, рослинного походження $4,1 млрд, готові харчові продукти – $3,5 млрд та напоїв – $2,6 млн. Основу імпорту Сінгапуру складають продовольчі товари, які є традиційними для українського експорту.

Україна має достатні ресурси забезпечити потреби ринку Сінгапуру в повному обсязі, в тому числі постачанням меду, бобових, овочів (томати, огірки), плоду каштана, зернових (пшениці та кукурудзи), круп (зернових культур), рослинній олії, кормах для тварин, маргарину, цукру, дріжджів, а також зробити значний внесок у постачанні – сирів, м’яса птиці, курячих столових яєць, крохмалю, кондитерських виробів без змісту/з какао, соків (фруктових та овочевих), морозива, води та пива, тютюнових виробів.

На сьогодні потенціал продовольчого ринку Сінгапуру для українських виробників становить понад $500 млн на рік.

Сінгапур залишається важливим торговельним партнером Дніпропетровської області. Про рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.

Сінгапурські підприємства найбільш зацікавлені у виробах з чорних металів, їстівних плодах та горіхах, приладах та апаратах оптичних тощо. Обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $170 тис., а це 0,8% від обсягу показника України.

6 підприємств Дніпропетровської області експортували свою продукцію на сінгапурський ринок, це підприємства металургійного комплексу, харчової, переробної промисловості та АПК.

За обсягом експортованої продукції до ТОП-5 підприємств експортерів входять наступні:

Своєю чергою 38 підприємств імпортерів регіону найбільше купували сінгапурські товари, а саме: фармацевтичну продукцію, машини та механізми, електричні машини інше. Імпорт товарів з Сінгапуру в Дніпропетровську область зріс на 35% та складав $0,4 млн. Доля регіону в імпорті товарів України з Сінгапуру становить близько 1%.

За обсягом імпортованої продукції до ТОП-5 увійшли наступні підприємства імпортери:

Імпортні операції переважно здійснювали підприємства хімічної, переробної промисловості.

Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел та сайту Головного управління статистики у Дніпропетровській області.