Ведення бізнесу
Минулого року виконавча директорка Програми ООН з навколишнього середовища Інгер Андерсен зазначила, що функціонування будівельної галузі на 80% забезпечується коштом викопних видів палива, що провокують значний викид CO2. Про це ж вказано й у дослідженні Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
Зменшення вуглецевого сліду від виробництва будівельних матеріалів на основі цементу також є вкрай важливим в рамках Паризької кліматичної угоди (Greendeal), яку ратифікувала абсолютна більшість країн світу.
В Університеті штату Орегон спільно з Національною лабораторією Сандія розробили новітню методику уловлювання шкідливих викидів та їх секвестрування (зв’язування) за допомогою 3D-друку цементу. Революційний проєкт вже отримав грант у розмірі 540 000 доларів від Міністерства енергетики США.
Сутність запропонованої технології полягає в уловлюванні вуглекислого газу з викидів та утримуванні його у мінералізованій формі 3D-друкованих будівельних матеріалів таким чином, аби газ не зміг нашкодити довкіллю.
Чи зможе розробка стати повноцінною альтернативою класичному цементу? Найпоширенішому у світі цементу, відомому як портландцемент, вже майже 200 років, але він і досі є основною сполучною речовиною, що використовується в бетоні.
Такий цемент отримують шляхом видобутку, подрібнення та нагрівання глини й вапняку в промислових печах до високих температур, в результаті чого змінюється хімічний склад матеріалу і створюється основний компонент – клінкер, який і генерує великі обсяги вуглекислого газу.
Своєю чергою 3D-друкований цемент є набагато більш екологічним та більш міцним завдяки затримуванню вуглецю у своїй структурі.
Тому найближчим часом команда дослідників планує використати грант для створення тестової установки з вловлювання CO2. Донором цього газу стануть виробництва вапна та цементу, вуглець з яких буде утримуватись під час друку цементу і мінералізуватись у надрукованих будівельних компонентах.
Новини для бізнесу та інвесторів, авторський контент і цифрові продукти DIA доступні у Телеграм, Фейсбук та на офіційному сайті Агентства.