Чотири ТГ Дніпропетровщини отримали нагороди за програмою співробітництва Ради Європи

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» стимулює горизонтальні зв’язки між громадами України, дозволяючи максимально поширити найкращий досвід. Офіційний організатор – Мінрегіон. Партнер конкурсу – Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов зазначив: «Сьогодні в Україні роль місцевих влад посилюється, територіальні громади доводять свою спроможність і стають драйверами розвитку усієї держави. Це показник успішності децентралізації. Тому маємо підкріплювати й розвивати успіхи громад».

Минулого року вперше кращі практики Дніпропетровщини вийшли у фінал з-поміж 28 інших. Регіон посів третє місце за кількістю нагород.

Наші переможці:

Тема «Згуртованість громади» у номінації «селищні ради»:

  1. Диплом І ступеня отримала Покровська селищна рада Синельниківського району, «Підвищення добробуту членів СОК «Медок» Покровської громади через збільшення доданої вартості меду». У приміщенні цеху площею 800 м²  встановлена  лінія з перероблення меду потужністю 20 тонн на добу. Мед розфасовується у бочки та відправляється гуртовими партіями, що значно підвищує вартість медової продукції та дає можливість виходу на експортні ринки. У планах кооперативу –  розфасовувати мед у воскову тару. Адже її можна використовувати декілька разів, а також переробити на свічки або косметичні засоби. У громаді налічується понад дві тисячі бджолярів, які у своїх господарствах утримують від 15 до 200 сімей бджіл.

Тема «Організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я» У номінації «міські ради» (до 50 тисяч населення):

  1. Диплом І ступеня – Покровська міська рада Нікопольського району, «Розвиток медичної інфраструктури, матеріально-технічне забезпечення та доступність медичних послуг».

Тема «Реалізація проєктів стратегічного розвитку» у номінації «сільські ради»:

  1. Диплом І ступеня – Вакулівська сільська рада Криворізького району, «Цифровізація як фактор стратегічного розвитку та економічного зростання Вакулівської сільської територіальної громади».
  2. Диплом ІІ ступеня – Троїцька сільська рада Павлоградського району, «Створення ефективної системи цивільного захисту в ОТГ» Програми «U-LEAD з Європою», що втілюється спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримки програми «U-LEAD з Європою».

«Цей Конкурс дозволяє не лише знаходити кращі рішення, ідеї, які згенерували команди громад, а й поширювати провідні ідеї на усю країну. Це допомагає втілювати головні задачі децентралізації – створювати додаткові робочі місця, розвивати інфраструктуру, підвищувати якість послуг, створювати умови для комфортного проживання людей. Особливість цьогорічного конкурсу в тому, що він відбувається в умовах, коли усі громади в Україні стали рівними за статусом, за набором податкової бази, за відповідальністю перед законом і виборцями. Поширювати успішні практики відтепер ще більш актуально, бо потенційно скористатися ними можуть більшість громад», – сказав заступник Міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода.

Повна інформація про результати конкурсу за посиланням. 

Детальніше з інформацію про громади регіону можна ознайомитись в рубриці Інвестиційні профілі ТГ. 

Джерело: www.decentralization.gov