Цифрові близнюки на варті безпеки та екологічності. Інноваційна технологія, що дає безліч спроб перед початком роботи.

«Компанія-мільярдер» Bentley Systems, розробник програмного забезпечення для інженерії інфраструктури, просуває технологію цифрових близнюків та активно інвестує у розробку продуктів і сервісів у цій сфері.

Цифровий близнюк – тривимірна візуалізація об’єкта, його копія, яка постійно оновлюється даними в реальному часі, що робить її “живою” та інтерактивною. Такі системи мають міліметрову точність, геопросторове вирівнювання та підтримку складних 3D-інженерних схем, складаються з реальних даних безпілотних знімання з дронів, супутників, фото та відео. Близнюки також збирають необхідну інформацію за допомогою мобільних датчиків, що фіксують коливання температури, швидкість вітру, вологість повітря, викиди вуглецю тощо.

Ліквідація шкідливих наслідків раптових повеней, моніторинг забруднення в містах, ремонтні роботи, тестування зливової каналізації й навіть управління здоров’ям дерев у міському ландшафті – все це та багато іншого доступно завдяки «близнюкам».

Просто уявіть можливість змоделювати реальний світ, на який впливає зміна клімату та багато інших факторів, а потім генерувати симуляції різноманітних подій у віртуальній моделі для пошуку відповідних рішень. Тобто онлайн знаходити слабкі місця у наявних чи запланованих інфраструктурних системах та комунікаціях, тестувати їх стійкість та в результаті знижувати ризики майже до нуля.

Інженери можуть використати дані в реальному часі та штучний інтелект, щоб змоделювати «подорож у майбутнє» і побачити результати проєктних рішень, подій, методів і вибору матеріалів, які впливають на інфраструктуру. Тож економічні та екологічні переваги використання цифрових близнюків для інфраструктури не мають меж.

Найбільш прогресивні країни світу та їх установи й організації вже успішно використовують зазначену технологію.

Науковці Національного центру кліматичних даних Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) використовують історичні дані про кількість опадів, отримані від цифрових близнюків, щоб віртуально протестувати роботу наявних систем зливової каналізації. Також вони моделюють шторм і вивчають який вплив він матиме на інфраструктуру.

Мережа високошвидкісних залізниць у Великій Британії є яскравим прикладом того, як цифрові близнюки інфраструктури дозволили інженерам змоделювати вплив залізничної системи на викиди вуглецю ще на етапі будівництва, оптимізувати проєкт, зробити його низьковуглецевим і стати на шлях до виконання вимог щодо викидів, встановлених ініціативою Організації Об’єднаних Націй “Нульовий рівень викидів”.

У 2021 році Департамент транспорту штату Нью-Йорк (NYSDOT) використав близнюків під час оцінки стану та заміни мосту на Східній 138-й вулиці в нью-йоркському районі Бронкс. Реалізація проєкту в такому перевантаженому трафіком районі вимагала складного структурного проєктування та координації з використанням цифрового близнюка в якості основного «будівельного документа». Після цього близнюків почали постійно оновлювати і використовувати як інструмент для управління та інспекції мостів.

І це не єдине застосування таких інноваційних рішень – можна розглянути сценарії розвитку виробництва та варіанти підвищення продуктивності ліній, як це зробили у Ford. Можна зробити розумного близнюка для міста з населенням понад 26 мільйонів, як Шанхай.

Варіантів безліч, оскільки потреби нашого світу продовжують зростати й змінюватися. А найбільші компанії та організації з розробки цифрових близнюків на кшталт Lenze, Virtual City Systems й українських Everscan і Піксельовані реальності вже успішно співпрацюють з країнами, містами та бізнесом. Ця технологія дійсно має всі шанси допомогти людству у створенні чистої й безпечної інфраструктури майбутнього.

Більше цікавих новин про інновації та інвестиції у світі ви можете знайти у ТелеграмФейсбук та на офіційному сайті Агентства.