Ведення бізнесу
Мінрегіон продовжує відстежувати перебіг реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізації) в регіонах. Починаючи з лютого 2021 року, моніторинг матиме нові критерії, кількість яких поступово збільшуватиметься. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
«Міністерство, за дорученням Уряду, відслідковує усі зміни, які відбуваються в регіонах завдяки децентралізації. До минулого року ми щомісячно оприлюднювали результати цього моніторингу. З минулого літа в Україні відбувалися глобальні зміни у системі територіального устрою. Остаточно усі ці перетворення закріпилися після місцевих виборів 25 жовтня 2020 року та з 1 січня 2021 року, з початком нового бюджетного періоду. Зараз ми вже маємо новий адміністративно-територіальний устрій на рівні громад і районів та зовсім інший розподіл повноважень і ресурсів на місцях. Отже очевидно, змінилися і критерії, за якими ми оцінюватимемо перебіг реформи у регіонах», – сказав В’ячеслав Негода.
В оновленому моніторингу поки п’ять основних критеріїв:
За словами заступника Міністра, надалі кількість критеріїв збільшуватиметься.
«У співпраці з обласними державними адміністраціями та іншими міністерствами ми формуватимемо і оприлюднюватимемо дані з різних сфер діяльності громад і регіонів, щоб бачити загальну картину, розуміти, де можуть виникнути проблеми, і мати змогу вчасно надати підтримку», – зазначив заступник Міністра.
Детальніше ознайомитись з моніторингом можна за посиланням.
Нагадаємо, що у 2020 році Дніпропетровське інвестиційне агентство (DIA) започаткувало рубрику «Інвестиційні профілі ТГ». Головна мета – відкрита та систематизована інформація, яка дасть можливість інвесторам розуміти, як саме та у якій сфері вони зможуть співпрацювати з нашими територіальними громадами. Наразі вже опубліковано профілі 42 громад, дана оцінка їх інвестиційної привабливості та перспективи економічного розвитку.