Мінекономіки трансформовано 5 програм державної підтримки тваринництва, відповідно до яких підприємства впродовж листопада та грудня цього року зможуть отримати відповідну державну допомогу.

Програми та алгоритм отримання допомоги:

 1. Компенсація відсоткової ставки підприємствам.
 2. Компенсація вартості об’єктів, будівництво яких профінансовано за рахунок банківських кредитів

Для отримання державної допомоги за поданими програмами, представникам бізнесу необхідно подати до 1 грудня до банківських установ відповідну заявку та документи. В свою чергу банківські установи до 10 грудня подають до Мінекономіки реєстр суб’єктів господарювання, які набули право на компенсацію. Далі Мінекономіки формує загальний реєстр суб’єктів господарювання, які набули право на компенсацію відсотків.

 1. Дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби

Фізичним особам до 1 грудня необхідно подати до органів місцевого самоврядування визначені Порядком документи. Після цього органи місцевого самоврядування до 5 грудня складають відомість фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, та подають структурним підрозділам ОДА. Структурні підрозділи ОДА до 12 грудня формують зведену відомість фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, та подають Мінекономіки. Мінекономіки впродовж 5 днів затверджує розподіл коштів та забезпечує їх спрямування структурним підрозділам ОДА для перерахунку одержувачам.

 1. Часткове відшкодування вартості будівництва чи реконструкції тваринницьких об’єктів
 2. Часткове відшкодування вартості будівництва чи реконструкції об’єктів із зберігання та переробки зерна

Для отримання державної допомоги за зазначеними програмами, юридичним особам необхідно до 5 грудня подати до Мінекономіки заявку та документи. Мінекономіки до 15 грудня проводить засідання комісії та приймає рішення про включення суб’єктів до реєстру, яким нараховано часткове відшкодування та впродовж 5 днів затверджує розподіл коштів та забезпечує їх перерахунок одержувачам.

Зразки та форми необхідних документів для участі у державних програмах можна знайти за посиланням:

УВАГА! Необхідно відслідковувати оновлення форм заявки для подання документів на сайті за посиланням протягом найближчого часу.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства,Тимофій Милованов, зазначив 6 програм підтримки агро галузі, які уряд планує реалізувати у 2020 році:

 • «Здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам для покупки земель сільськогосподарського призначення»;
 • «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»;
 • «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними»;
 • «Державна підтримка тваринництва, аквакультури (рибництва)»;
 • «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»;
 • «Формування статутного капіталу Фонду / Агентства часткового гарантування кредитів».

За матеріалами: www.me.gov.ua