Deutsche Bahn та «Укрзалізниця» підписали меморандум про довгострокову підтримку

Німецький оператор залізничних перевезень Deutsche Bahn пообіцяв довгострокову допомогу та підтримку «Укрзалізниці».

Домовленість забезпечить допомогу у відбудові української залізничної інфраструктури. Вона також охоплює співпрацю для розширення коридорів залізничних вантажних перевезень, пропускної спроможності терміналів та консультаційні послуги для запровадження європейських стандартів в управлінні.

Меморандум про взаєморозуміння, у якому йдеться про поглиблення партнерства, 20 вересня підписали у Берліні гендиректор DB Річард Лутц та гендиректор АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишин.

«Ефективна залізнична система буде важливою під час відновлення України. DB і вся європейська залізнична родина добре усвідомлюють цей факт, і ми твердо підтримуємо наших колег в Україні. Це і честь, і наш обов’язок партнерства з «Укрзалізницею» на її шляху до світлого майбутнього», – зокрема, зазначив Річард Лутц.

Олександр Камишин зауважив – він впевнений, що партнерство між DB та «Укрзалізницею» може принести переваги обом сторонам у розширенні вантажних перевезень та експорті зерна до Європи.

За словами федерального міністра цифрових технологій і транспорту Німеччини Фолькера Вісінга, у питаннях, що стосуються його сфери, Україна й надалі отримуватиме всю підтримку, яку може запропонувати німецька сторона.

Співпрацювати у реформуванні залізничної системи України DB та УЗ розпочали ще до повномасштабного вторгнення РФ. Нове партнерство покликане покращити залізничні вантажні перевезення, зокрема сільськогосподарські. Фахівці DB Cargo допоможуть розробити та модернізувати вантажні коридори для перевалки між широкою та європейською коліями.

DB продовжить допомагати УЗ у розвитку структур корпоративного управління. Німецький оператор також планує забезпечити «Укрзалізницю» запчастинами й розглядає можливість надання вантажних вагонів, які потрібно буде переобладнати для широкої колії.

Нагадаємо, що в лютому 2020 року «Укрзалізниця», Deutsche Bahn AG та компанія DB Engineering & Consulting GmbH підписали меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства з розвитку українських залізниць. Співпраця передбачала насамперед надання німецькою стороною консалтингових послуг.

Джерело: www.gmk.center