Ведення бізнесу
20 лютого 2019 року, в м. Дніпро команда KPMG провела дискусію «Інсайди від KPMG: Можливості для зростання. Комплексні практичні рекомендації».
Керівник відділу з розвитку бізнесу KPMG в Україні Вікторія Михно представила ключові інсайди Всесвітнього економічного форуму в Давосі 2019, головною темою якого було «Глобалізація 4.0: формування глобальної архітектури в епоху четвертої промислової революції». Під час презентації, були представлені сучасні світові тенденції із зазначеної проблематики.
Зі слів керуючого партнера KPMG в Україні Андрія Цимбал, відеоролик якого було презентовано, «Україна в світі часто сприймається як країна на мапі, що знаходиться між західним світом та Росією. І вкрай важливо змінити це уявлення про нашу країну. Ми як компанія, що працює з іноземними інвесторами, вважаємо за місію позиціонувати Україну як країну привабливу для інвестицій. Україна має великий інтелектуальний потенціал та вже безліч успішних історій у сфері інновацій і технологій, відомих на весь світ. Але ще більше нам необхідно розповісти. Саме #UkraineHouseDavos дає чудову можливість заявити про Україну на весь світ».
Директор з питань інвестицій та ринків капіталу KPMG в Україні Дмитро Щур презентував дослідження KPMG щодо сучасних тенденцій в сфері M&A (злиття і поглинання) та прогнозні оцінки на 2019 рік. Відповідно до презентованої інформації, зацікавленість у потенційних інвесторів до українських компаній є високою, адже український ринок є перспективним та зростаючим. Підтвердженням зазначеному, зі слів пана Дмитра, є готовність іноземного інвестора до довготермінових операцій M&A. Також він відзначив, що M&A угоди, не є виключно угодами продажу, адже входження в бізнес провідної міжнародної компанії, або розподіл активів, дозволяє структурувати власний бізнес, вийти на зовнішні ринки та запозичення. Серед актуального напрямку зацікавленості зовнішнього інвестора пан Дмитро відзначив напрямок складської та логістичної інфраструктури, де фіксується певний дефіцит на ринку.
Директор з податкового та юридичного консультування KPMG в Україні Максим Завальний та менеджер компанії Катерина Сафроненко презентували механізми ефективної трансформації бізнесу, податкові та юридичні аспекти зазначеного процесу. Зокрема під час презентації пан Максим зазначив, що будь яка співпраця з міжнародними корпораціями, чи фінансовими установами вимагає від компаній трансформації фінансової та податкової політики.
Під час панельної дискусії «Ефективна трансформація компаній», за участю Володимира Бублея, генерального директора ПрАТ «Керамет», Ірини Нестеренко, фінансового директора компанії «Біосфера» та Аліма Молодана, заступника директора Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA), було розглянуто широке коло питань щодо проблематики кадрового забезпечення та зовнішніх запозичень для промислового сектору економіки, оптимізації та діджиталізації технологічних процесів, аутсорсингу та перспективних напрямків для інвестування.
«Дніпропетровський регіон є активним с точки зору проведення M&A угод. В 2018 році були заключені відповідні угоди між Evraz та DCH, Техноніколь та чеською компанією Sweetondale. Очікується, що початок 2019 року також буде не менш активним у звʼязку із запланованим продажем одного зі світових виробників будівельних матеріалів. Також цього року очікується значне зростання прямих іноземних інвестицій, зокрема 26 березня урочисто буде відкрито виробництво сухих будівельних сумішей компанії Caparol в Солонянському районі. Крім того навесні очікується відкриття найбільшої в Європі СЕС потужністю 246 МВт, що є результатом спільних інвестицій ДТЕК та китайської компанії СМЕС» – повідомив Алім Молодан.
«Серед пріоритетів для інвестування DIA пропонує широкий спектр напрямків, зокрема в сфері АПК, машинобудування та будівництва. Окремі напрямки для інвестування сформувалися відповідно до запитів вітчизняних компаній, які ініціювали власні проектні пропозиції та зацікавлені в залучені кредитних ресурсів або компаній інвесторів зазначені проети включені до Каталогу інвестиційних проектів регіону 2019 року» – додав Алім Молодан.