Діяльність іноземних компаній-інвесторів на території Дніпропетровської області

Станом на 01 січня 2022 року прямі іноземні інвестиції (ПІІ) в Дніпропетровську область здійснили 1066 компаній з 63 країн світу, на суму $7,3 млрд (накопиченим підсумком).

Кількість підприємств з іноземними інвестиціями за країнами світу, одиниць

Промисловий сектор, з обсягом прямих іноземних інвестицій $5 408,6 млн, представлений 199 компаніями. Лідерами за інвестиціями в зазначеному секторі виступають підприємства добувної та переробної промисловості – $3 393,1 млн та $1 916,7 млн відповідно, що сформували 73% всіх іноземних інвестицій в Дніпропетровську область. На території регіону розташовані виробництва: ПАТ «ArcelorMittal Kryviy Rih», ПрАТ «СЕНТРАВІС ПРОДАКШН ЮКРЕЙН», ТОВ «ПОЛСТАР», ПрАТ «Лінде газ Україна» та інші. Найбільшими інвесторами зазначеного сектору є – Кіпр, Туреччина, Німеччина, Нідерланди та Велика Британія.

  

В секторі АПК іноземні інвестиції на суму $93,6 млн, здійснили 56 компаній, серед яких авторитетні та пізнавані світові бренди такі як: ТОВ «MAS Seeds Ukraine», ТОВ «НАДЄЖДА» («Lesaffre group»), ТОВ «АGRO КМR», підприємство з ПІІ «Bimbo QSR Ukraine» та ТОВ «Молочний дім». Найбільші країни-інвестори – Франція, Кіпр, Туреччина та Нідерланди.

В будівельному секторі 66 підприємств інвестували $5,7 млн. Серед найбільших підприємств слід відзначити: ТОВ «Glas Trösch Dnipropetrovsk», ТОВ «Caparol Dnipro», ПрАТ «Кривий Ріг Цемент», ТОВ «ZAVOD «SWEETONDALE». Найбільше проінвестували Кіпр, Ізраїль, Чехія та Австрія.

Сектор торгівлі з обсягом прямих іноземних інвестицій $882,9 млн, представлений 318 компаніями. Це як великі мережі, такі як АТБ, ЕВА, Varus та Comfy, так і дрібні об’єкти роздрібної торгівлі. Лідерами з інвестування є Кіпр, Німеччина, Велика Британія.

В секторі послуг на території області працює 427 компаній з іноземними інвестиціями. Обсяг ПІІ склав $903,3 млн. Іноземні інвестиції в операції з нерухомим майном на території регіону здійснили 139 компаній на суму близько $433,1 млн. Найбільше інвестицій надійшло з Кіпру, Німеччини, Ізраїлю, Белізу. У 57 підприємств транспорту та складського господарства вкладено $176 млн. У сфері ІТ працює 37 іноземних компаній, в які інвестовано $15,3 млн.  Серед найбільших підприємств сектору послуг слід відзначити: ТОВ «Дека Сервіс», ТОВ «Шкода Транспортейшн Україна», ТОВ «Металургтранс», ТОВ «МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР ОН КЛІНІК ДНІПРО».