Ведення бізнесу
Дніпровський металургійний завод (ДМЗ) за підсумками січня-квітня 2023 року виробив 35,1 тис. т прокату, тоді як за аналогічний період 2022-го було вироблено лише 11,7 тис. т продукції через довготривалий простій прокатних цехів. Про це йдеться у корпоративній газеті DCH Steel.
У квітні поточного року ДМЗ виготовив 5,7 тис. т прокату, що на 51,2% менше у порівнянні з квітнем 2022-го, та на 46,2% порівняно з попереднім місяцем. При цьому, виробничий план на квітень було перевиконано на 61%.
«Зниження обсягів виробництва металопродукції пов’язано із зупинкою прокатних цехів. Під час простою в підрозділах виконано ремонтні роботи», – ідеться в повідомленні.
Виробництво коксу за підсумками січня-квітня зросло на 6,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 74,4 тис. т. У квітні коксохімічний підрозділ ДМЗ виробив 28,6 тис. т продукції, що на 131,7% більше у порівнянні з квітнем 2022-го, та на 78,7% більше порівняно з попереднім місяцем.
Зазначається, що 8 травня 2023 року ДМЗ почав виробничу кампанію в прокатному цеху (ПЦ) №1. ПЦ №2 готується до запуску. Коксохімічний підрозділ планує в поточному році наростити виробництво продукції.
При цьому, з початку війни підприємство відвантажує продукцію виключно на внутрішній ринок. Найбільші обсяги виробництва металопродукції приходяться на шахтну стійку СВП-17, СВП-22, СВП-27 та СВП-33. З квітня 2022 року ДМЗ поставив замовниками близько 60 тис. т шахтної стійки. Також виконуються замовлення на рудничі та кранові рейки, швелери та кутики різного сортаменту.
«Завдяки роботі прокатників мають можливість працювати вугільні шахти, залізорудні та марганцеві комбінати, які здійснюють видобуток корисних копалин підземним способом», – резюмує підприємство.
За підсумками 2022 року ДМЗ скоротив виробництво прокату на 74,2% у порівнянні з 2021 роком – до 58,4 тис. т, а коксу – на 56,3%, до 211,3 тис. т.
Зазначимо, що коксохімічний підрозділ підприємства у 2022 році перейшов виключно на вітчизняну вугільну сировину та виготовляє продукцію в основному для феросплавних заводів України. Крім того, у березні 2023 року підприємство відновило виробництво металургійного коксу.
Дніпровський металургійний завод – металургійне підприємство повного циклу, що входить до групи DCH. Виробляє напівфабрикати та фасонний прокат: швелер, кутник та рейки.
Основна продукція – квадратна заготовка (постачається до Туреччини та Єгипту), швелер, що має широку географію експорту (країни Європи, Азії, Африки), а також чавун, що експортується переважно до Туреччини.
Джерело: https://gmk.center/ua/