Дніпро – Стамбул: основні досягнення та перспективи подальшого співробітництва

3 березня спеціалісти Дніпропетровського інвестиційного агентства (ДІА) взяли участь у заході «B2B онлайн: Дніпро – Стамбул презентації взаємних економічних можливостей». Зустріч була організована Торгово-промисловими палатами Дніпра та Стамбула за підтримки Генерального консульства України в Стамбулі.

 

«Наявна система торгово-промислових палат створює необхідний інструментарій для функціонування бізнесу і подальшого вирішення спільних завдань обох країн. В рамках цього процесу, підприємства України й Туреччини, що взаємодіють між собою є головним драйвером подальшого розвитку відносин країн-партнерів» – зазначив Віталій Жмуренко, президент Дніпропетровської Торгово-промислової палати.

Нині, максимально активно країни співпрацюють у сферах туризму та рекреації, металургії, сільського господарства і харчової промисловості.

Мунір Устун, член Виконавчої Ради Торгово-промислової палати Стамбулу зауважив: «Турецькі компанії реалізували на території України 184 проєкта на загальну суму $6 мільярдів, а загальний обсяг інвестицій з боку країни-партнера складає близько $3 мільярдів. Цей факт якнайкраще демонструє зацікавленість та високий рівень довіри до українського ринку. Також варто зазначити, що у 2019 році близько 1,5 мільйона українських туристів відвідали Туреччину».

«Україна – важливий стратегічний партнер та інвестиційно привабливе середовище зі значним потенціалом для подальшого співробітництва» – відзначив Сьофа Гьомденіз, член Турецько-Української Ділової Ради зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини (DEIK) та представник ТПП України в Туреччині.

Дніпропетровщина, як один з провідних регіонів, відіграє важливу роль у рамках партнерства України й Туреччини. Значну частину експорту/імпорту регіону складає продукція чорної металургії, а також продукти харчової та хімічної промисловості.

В ході зустрічі Валентина Затишняк, директорка ДІА, презентувала сучасний стан економічних відносин регіону з Туреччиною та основні результати їх партнерства.

«Обсяги зовнішньої торгівлі за минулий рік досягли $566,8 млн. У Дніпропетровській області 127 підприємств здійснювали експортні операції з Туреччиною, а 538 – займалися імпортом. Серед основних – АрселорМіттал Кривий Ріг, ДніпроАзот, АТБ, Єва, Інтерпайп та інші. У період 2016 – 2020 рр. обсяг імпорту Дніпропетровської області з Туреччини зріс більше ніж удвічі, досягнувши $240 млн. На даний момент одна з найбільших турецьких компаній, Limak, будує нові станції метро у м. Дніпро» – зазначила директорка Дніпропетровського інвестиційного агентства Валентина Затишняк.

З боку ДІА для турецьких інвесторів пропонується понад 50 проєктів та пропозицій у різних секторах економіки, що відображені на Інвестиційній мапі регіону, а також більше ніж 450 земельних ділянок загальною площею близько 5000 га, для реалізації бізнес проєктів.

Під час завершальної частини заходу декілька українських компаній провели презентації свого бізнесу для турецьких партнерів.

  1. ТОВ «Алкогольно-безалкогольний комбінат Дніпро». Виробляє напої на власних виробничих лініях, надаючи робочі місця для 350 працівників. Продукція виробляється під 12 торговими марками, а підприємство функціонує з 1962 року.
  2. ТОВ «Алан». Загальна площа виробничих та складських приміщень м’ясопереробної фабрики становить понад 8000 м2, а виробнича потужність – 11 000 тонн на рік. Асортимент фабрики нараховує більш ніж 160 видів продукції, що виробляється зі свіжого охолодженого м’яса та має всі необхідні міжнародні сертифікації.
  3. АТ «Дніпропетровський стрілочний завод». Виробництво елементів верхньої частини залізничних шляхів у м. Дніпро. Підприємство має більш ніж 100-річну історію та експортує свою продукцію у країни СНД, Прибалтики, Іспанію, Туреччину та ін.
  4. ТОВ «Смартіко». Науково-промисловий комплекс виробляє високоточні цифрові пристрої з використанням новітніх технологій для їх застосування у промисловості (контроль та керування технологічними об’єктами, машинами та механізмами), коммунальному секторі (контроль споживання газу, води тощо) та інших сферах. Підприємство має власне конструкторське бюро, виробничу базу та відділ розробки спеціалізованого програмного забезпечення.
  5. ПрАТ «Промарматура». З 1994 року компанія займається виробництвом трубопрокатної арматури для потреб нафто та газовидобувної сфери, енергетичної галузі ті ін. Повний цикл виробництва продукції забезпечують близько 400 спеціалістів. На підприємстві є більше ніж 500 власних станків, власна залізнична гілка для транспортування виробів та випробувальний комплекс.
  6. ТОВ «Топ Мастер» (Кайза ТМ) виробляє шкільні рюкзаки з ортопедичною спинкою для дітей, а також текстильні вироби на власних потужностях.

В результаті зустрічі були досягнуті домовленості щодо подальшого діалогу, а презентації та контакти представників вищезазначених компаній були поширені серед учасників заходу.

Якщо ви бажаєте отримати інформацію про інші заходи, що плануються найближчим часом або взяти в них участь, завітайте на сайт DIA, підпишіться на нашу сторінку Facebook та канал в Telegram.