Ведення бізнесу
3 березня спеціалісти Дніпропетровського інвестиційного агентства (ДІА) взяли участь у заході «B2B онлайн: Дніпро – Стамбул презентації взаємних економічних можливостей». Зустріч була організована Торгово-промисловими палатами Дніпра та Стамбула за підтримки Генерального консульства України в Стамбулі.
«Наявна система торгово-промислових палат створює необхідний інструментарій для функціонування бізнесу і подальшого вирішення спільних завдань обох країн. В рамках цього процесу, підприємства України й Туреччини, що взаємодіють між собою є головним драйвером подальшого розвитку відносин країн-партнерів» – зазначив Віталій Жмуренко, президент Дніпропетровської Торгово-промислової палати.
Нині, максимально активно країни співпрацюють у сферах туризму та рекреації, металургії, сільського господарства і харчової промисловості.
Мунір Устун, член Виконавчої Ради Торгово-промислової палати Стамбулу зауважив: «Турецькі компанії реалізували на території України 184 проєкта на загальну суму $6 мільярдів, а загальний обсяг інвестицій з боку країни-партнера складає близько $3 мільярдів. Цей факт якнайкраще демонструє зацікавленість та високий рівень довіри до українського ринку. Також варто зазначити, що у 2019 році близько 1,5 мільйона українських туристів відвідали Туреччину».
«Україна – важливий стратегічний партнер та інвестиційно привабливе середовище зі значним потенціалом для подальшого співробітництва» – відзначив Сьофа Гьомденіз, член Турецько-Української Ділової Ради зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини (DEIK) та представник ТПП України в Туреччині.
Дніпропетровщина, як один з провідних регіонів, відіграє важливу роль у рамках партнерства України й Туреччини. Значну частину експорту/імпорту регіону складає продукція чорної металургії, а також продукти харчової та хімічної промисловості.
В ході зустрічі Валентина Затишняк, директорка ДІА, презентувала сучасний стан економічних відносин регіону з Туреччиною та основні результати їх партнерства.
«Обсяги зовнішньої торгівлі за минулий рік досягли $566,8 млн. У Дніпропетровській області 127 підприємств здійснювали експортні операції з Туреччиною, а 538 – займалися імпортом. Серед основних – АрселорМіттал Кривий Ріг, ДніпроАзот, АТБ, Єва, Інтерпайп та інші. У період 2016 – 2020 рр. обсяг імпорту Дніпропетровської області з Туреччини зріс більше ніж удвічі, досягнувши $240 млн. На даний момент одна з найбільших турецьких компаній, Limak, будує нові станції метро у м. Дніпро» – зазначила директорка Дніпропетровського інвестиційного агентства Валентина Затишняк.
З боку ДІА для турецьких інвесторів пропонується понад 50 проєктів та пропозицій у різних секторах економіки, що відображені на Інвестиційній мапі регіону, а також більше ніж 450 земельних ділянок загальною площею близько 5000 га, для реалізації бізнес проєктів.
Під час завершальної частини заходу декілька українських компаній провели презентації свого бізнесу для турецьких партнерів.
В результаті зустрічі були досягнуті домовленості щодо подальшого діалогу, а презентації та контакти представників вищезазначених компаній були поширені серед учасників заходу.
Якщо ви бажаєте отримати інформацію про інші заходи, що плануються найближчим часом або взяти в них участь, завітайте на сайт DIA, підпишіться на нашу сторінку Facebook та канал в Telegram.