Дніпропетровщина – Естонія: В2В зустріч для розширення співпраці

22 квітня 2021 р. директорка Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA), Валентина Затишняк, взяла участь в онлайн-зустрічі, організованій Дніпропетровською ТПП спільно з Естонською торгово-промисловою палатою. До заходу також долучилась Наталія Осадча, доктор економічних наук інституту економіки промисловості НАН України.

Зустріч відбулась за підтримки Надзвичайного і Повноважного посла України в Естонії Мар’яни Беци, Надзвичайного і Повноважного посла Республіки Естонія в Україні Каймо Кууска, представників Естонської торгово-промислової палати Маргуса Ілмярва та Українсько-Естонської торгової палати Віталія Галицького. Представники посольств розповіли про зацікавленість країн у розвитку співпраці за різними напрямками й готовності виходити на новий рівень якості спільної роботи.

Президент ДТПП Віталій Жмуренко у своїй вітальній промові зазначив, що Дніпропетровська область вже не один десяток років співпрацює з Естонією: «Ділова кооперація наших країн успішно продовжується і сьогодні. Попри пандемію, у 2020 році експорт товарів і послуг з Дніпропетровської області в Естонію склав $10 млн, а імпорт – $77 млн». 

Метою заходу була презентація інвестиційного потенціалу регіону представникам естонського бізнесу та встановлення нових ділових контактів між бізнесом Дніпропетровщини та Естонії.

Представляючи економічний потенціал Дніпропетровщини, Валентина Затишняк звернула увагу учасників на провідні позиції регіону щодо обсягу реалізованої промислової продукції, прямих іноземних й капітальних інвестицій та ринку праці. Також були представлені логістичні переваги регіону й наявні пільги та преференції для інвесторів. До того ж було детально висвітлено особливості торгово-економічного співробітництва Дніпропетровської області з Естонією.

«Загальний обсяг зовнішньої торгівлі товарами і послугами в 2020 році склав $88,3 млн. Водночас обсяг імпорту перевищує обсяг експорту. Імпорт товарів та послуг за минулий рік склав $77,4 млн, а експорт у свою чергу – $10,9 млн. Найбільшу частину експорту до Естонії складають транспортні та ІТ послуги, а також вироби з чорних й інших недорогоцінних металів та залізничні локомотиви. Підприємці Дніпропетровщині зацікавлені та купують в Естонії машини й механізми. Це найбільша частка від загального імпорту області – 66,7%. До того ж компанії регіону імпортують вату, послуги ІТ й транспортні послуги, а також рибу і ракоподібних», – зазначила Валентина Затишняк.

Для подальшої ефективної співпраці з іноземними партнерами було презентовано традиційні та інтерактивні інструменти, які є в активі Дніпропетровського інвестиційного агентства та надають вичерпну інформацію про регіон на етапі ознайомлення з ним. Це:

Член правління Українсько-Естонської торгової палати Віталій Галицьких у своєму виступі, представляючи ділову Естонію, зробив акцент на перевагах естонської податкової системи, що сприяють комфортній роботі бізнесу. Також естонською стороною було представлено віртуальне резидентство – програма, запущена урядом Естонії у 2014 році, яка дозволяє особам, що не мають громадянства Естонії отримувати доступ до естонських сервісів, таких як реєстрація підприємств чи банківські послуги, а також до єдиного європейського ринку.

Під час фінальної частини заходу учасники з боку українського та естонського бізнесу провели презентації своїх компаній. Представники підприємств, що працюють в галузях виробництва та експорту товарів, міжнародних перевезень, проєктування, інжинірингу та металообробки розповіли про свої послуги та продукти, подальші плани розвитку, а також залишили свої контакти для потенційних партнерів.

В результаті заходу були досягнуті домовленості щодо подальшого діалогу, а презентації та контакти компаній були поширені серед учасників заходу.

Якщо ви бажаєте отримати інформацію про інші заходи, що плануються найближчим часом або взяти в них участь, завітайте на сайт DIA, підпишіться на нашу сторінку Facebook та канал в Telegram.