Дніпропетровщина – Італія: можливості та перспективи співпраці бізнесу регіонів

16 грудня у Дніпропетровській ТПП відбулася презентація можливостей співробітництва бізнесу Дніпропетровщини та італійського регіону Салерно.

Інформацією про можливості країн і регіонів, бізнес-клімат, а також своїм баченням перспектив співробітництва поділилися: Сергій Кучерявенко, віцепрезидент Дніпропетровської ТПП; Вінченцо Юла, керівник експортного департаменту Confartigianato Salerno; Ванесса Руссано, генеральний секретар ТПП Італії в Україні; Олександр Капустін, радник з економічних питань Посольства України в Італійській Республіці; Олександр Ракша, начальник управління ЗЕД Дніпропетровської ОДА; а також Анна Ковальчук спеціалістка Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA).

Сьогодні Італія, як торговельний партнер України, займає шосте місце серед країн світу за обсягом торгівлі товарами, четверте місце серед країн світу і друге серед європейських як експортер. За підсумками дев’яти місяців 2021 року за даними Державної митної служби України товарообіг між країнами становить $4,28 млрд (+56,23% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року). При цьому експорт склав $2,50 млрд (+ 86,97%), імпорт – $1,78 млрд (+ 27%).

Олександр Ракша представив економічний потенціал Дніпропетровщини і розповів про стан торгово-економічного співробітництва підприємств Дніпропетровської області з Італійською Республікою.

За 9 місяців 2021 року експорт товарів з нашої області до Італії становить $328,3 млн (відповідно до аналогічного періоду 2020 р. – 279,4%), імпорт $130,4 млн (131,7%). Що стосується послуг, то їх експорт становить $2,8 млн (відповідно до аналогічного періоду 2020 р. 126,6%), імпорт $2,3 млн (41,3%). Серед основних видів продукції, які експортуються з області до Італії, найбільший обсяг займають чорні метали та вироби з них, жири та олії тваринного або рослинного походження. Якщо говорити про товарні групи, що імпортуються підприємцями Дніпропетровщини з Італії, то найбільший обсяг займають палива мінеральні, нафта та продукти її перегонки, машини та механізми, фармацевтична продукція, готові продукти із зерна.

Анна Ковальчук своєю чергою презентувала структуру інвестицій області, пріоритетні напрямки подальшої співпраці, а також інтерактивні інструменти, які допоможуть італійським партнерам більш детально та всебічно ознайомитись з Дніпропетровщиною, знайти тут партнерів та прийняти рішення щодо формату подальшої співпраці. Це:

  • модуль відкритих даних DIAGRAM, що дозволить за кілька хвилин ознайомитися із зовнішньоекономічною діяльністю області з іншими країнами, а також інвестиційною діяльністю за останні 4 роки.
  • новостворена база регіональних підприємств DIABASE, де можна знайти собі партнера серед 12 тисяч виробників області. Шукати можна за назвою підприємства, продукцією, видом діяльності, а також за адресою або країною походження.
  • інтерактивна інвестиційна карта DIAmap, на якій візуалізовані перспективні проєкти, об’єктів промислової нерухомості та вільні земельні ділянки.
  • І звичайно ж «інструмент першого знайомства» – Путівник інвестора. Який цього року також повністю трансформовано в інтерактивний формат. Тут є детальні відповіді на головні запитання: які основні показники діяльності регіону та що може запропонувати регіон для інвесторів.

Тож які перспективи співпраці вимальовуються між Україною та Італією, яких проривів варто чекати?

Попри пандемію українсько-італійські відносини за останні півтора року вийшли на новий рівень взаємодії. Спостерігається активна співпраця на рівні МЗС, однією з головних тем стає пожвавлення економічних відносин – інтенсифікація двосторонньої співпраці в галузях інфраструктури, енергетики, агропромислового комплексу, дослідження космосу і цифровізації. Про це та інфраструктуру підтримки розвитку торгівлі, яку впроваджує МЗС, розповів Олександр Капустін.

Він наголосив на тому, що Україна запроваджує ряд заходів щодо захисту інвесторів в тому числі й на національному рівні. Так, Закон «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні» № 1116-ІХ сприятиме відновленню інвестиційної активності в Україні після кризового 2020 року. Закон передбачає надання державної підтримки українським та іноземним інвесторам із загальною сумою інвестицій від 20 млн євро. Зокрема, визначено можливість отримання податкових пільг та інше.

Презентацію економічного потенціалу італійського регіону Салерно надав Вінченцо Юла. Він розповів, що Салерно — це місто і порт на Тірренському морі в Південній Італії, адміністративний центр провінції Салерно області Кампанія, в якому найбільш розвиненими галузями промисловості є машинобудування, металургія, хімічна, текстильна, харчова промисловість, а також представив продукцію, яка виробляється у регіоні, і цікаві напрями експорту та імпорту.

Сергій Кучерявенко представив тенденції щодо розвитку торгово-економічної співпраці членів ДТПП з італійськими партнерами. Наприкінці зустрічі були представлені презентації підприємств Дніпропетровщини і Салерно, зацікавлені у налагодження ділового партнерства, і озвучені двосторонні запити бізнесу.