Дніпропетровщина – Литва: розвиток двостороннього співробітництва

10 вересня 2021 р. у Дніпропетровській обласній раді відбулась офіційна зустріч Голови обласної ради Миколи Лукашука з Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки Вальдемарасом Сарапінасом. До зустрічі долучилися Віталій Півняк, Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро та Алім Молодан, заступник директорки Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA).

«Литва не просто є нашим стратегічним партнером – ми вважаємо вас своїми справжніми друзями, однодумцями та союзниками. Співпраця між нашим регіоном та республікою має міцний фундамент, який було закладено багато років тому й підтверджується надзвичайно високим рівнем міжнародної співпраці. Ми цінуємо партнерство Дніпропетровщини та Литви, основні напрямки якого – зовнішньоекономічна, освітня, соціальна, культурна галузі.  Підтримка та ефективна взаємодія є незамінним важелем для співробітництва та сталого розвитку у багатьох сферах. Хочеться, щоб в майбутньому дружба Литви і Дніпропетровщини тільки міцнішала», — розповів Микола Лукашук.

Представляючи економічний та інвестиційний потенціал Дніпропетровщини, Алім Молодан звернув увагу учасників як на провідні економічні позиції регіону, так і на інвестиційні проєкти й напрямки за якими можлива співпраця. Також було детально висвітлено особливості зовнішньоторговельних та інвестиційних відносин Дніпропетровської області з Литвою.

«Не зважаючи на карантинні обмеження, економічні відносини регіону з Литвою мають позитивну динаміку. Експорт до Литви здійснюють 147 підприємств, які постачали продукцію металургії, залізничного обладнання, одягу та агровиробництва. Найбільша взаємодія між литовськими та українськими компаніями відбувається у сфері виробництва полімерної продукції. Особливої уваги заслуговує значне зростання інвестицій з Литви в легку промисловість регіону», – зазначив Алім Молодан.

 

До того ж під час зустрічі Послу Литви було презентовано пріоритетні напрямки для реалізації спільних інвестиційних проєктів.

Своєю чергою Посол Литовської Республіки В Україні Вальдемарас Сарапінас наголосив, що Литва займає активну позицію щодо відновлення територіальної цілісності України та підтримує відповідних дипломатичних ініціатив таких, як «Кримська платформа», а також зацікавлена в розширенні співпраці із Дніпропетровщиною як економічній, так і науковій та культурній.

«На жаль, пандемія стала на заваді реалізації кількох наших спільних проєктів. Проте я переконаний, що нам все ж вдасться не лише втілити в життя заплановані ініціативи, в тому числі з реабілітації поранених, але і започаткувати численні нові програми. Ми щиро зацікавлені у розширенні співпраці Дніпропетровщиною й готові усіляко сприяти зміцненню нашого партнерства», — зазначив Вальдемарас Сарапінас.

Під час зустрічі литовському дипломату було презентовано «Інвестиційний гайд», у якому висвітлено інвестиційний клімат регіону, аналіз структури економіки, ключові особливості та пріоритетні напрямки для інвестування, а також території для реалізації інвестиційних проєктів.