Дніпропетровщина у ТОП-10 європейських регіонів майбутнього за стратегією залучення ПІІ згідно з рейтингом FDI Intelligence

Дніпропетровський регіон увійшов у ТОП-10 рейтингу «Європейські міста та регіони майбутнього 2022/23», покращивши свої позиції. Даний рейтинг демонструє економічний, фінансовий, а також бізнес-потенціал міст та регіонів Європи.

Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (DIA) Дніпропетровської обласної ради вже вдруге співпрацює з FDI Intelligence – найбільшим у світі центром аналізу прямих іноземних інвестицій (ПІІ).

Таке визнання додає вагомих переваг для підкреслення інвестиційної спроможності області. Дніпропетровщина стабільно посідає лідируючи місця за.

Основою такого результату є реформи, що здійснюються на національному рівні,  а також ефективне впровадження Стратегії розвитку області. Підтвердженням цього слугує постійний інтерес до території від потенційних партнерів з таких країн: Корея, Франція, Туреччина, Польща, Китай, Австрія, Канада, Німеччина, США та Кіпр.

Пандемія COVID-19 стала викликом, але і запропонувала нові можливості. Експерти DIA якісно трансформували присутність в інформаційному просторі та змінили концептуальний підхід до розробки діджитал інструментів, які відображають інформацію про регіон.

Саме з цією метою були створені:

  • Investment Guide –„інструмент першого знайомства ˮ з регіоном. Це комплексне цифрове рішення, що відповідає на головні запитання:Які основні показники діяльності регіону? Які преференції та пільги доступні для інвесторів? Що може запропонувати регіон для інвесторів?
  • DIAbase  – платформа підприємств регіону. Тут у зручному форматі консолідовано профілі понад 12 000 підприємств області в основних секторах економіки. Знайти потенційних партнерів можна за назвою підприємства, продукцією, видом діяльності, а також за адресою або країною походження.
  • DIAgram  – це модуль відкритих даних, що демонструє економічні показники зовнішньої торгівлі регіону з іншими країнами, містить інформацію про підприємства регіону, а також залучені інвестиції в регіон за останні 4 роки.
  • DIAmap  – інтерактивна інвестиційна мапа, що консолідує ресурси регіону. Потужна вебплатформа дозволяє комплексно оцінити його потенціал, оглянути наявну інвестиційну інфраструктуру, ознайомитися з конкурентними перевагами громад. Тут представлено понад 5000 га.

 «Відкритість національної економіки, ємність внутрішнього ринку, наявність розвиненої ринкової інфраструктури та комунікацій,  впровадження стандарів ESG, передбачуване та ефективне організаційно-правове середовище є найкращими драйверами економічного зростання. Для його стимулювання Агентство співпрацює з інвесторами щодо розширення існуючих виробництв, а також інвестування у створення нових, формування ланцюгів у виробництві товарів, що сприяє зростанню доданої вартості. Кожна інвестиція розглядається як каталізатор подальших інвестицій та створення нових робочих місць» – зазначила Валентина Затишняк, директор DIA.

Детальніше з рейтингом FDI Intelligence у Вас є можливість ознайомитись за посиланням.