Дніпропетровщина воєнна: як живе регіон під час повномасштабного вторгнення рф?

Починаючи з лютого 2022 року область перетворилась на справжню фортецю для людей та бізнесу з Південного Сходу. Тут активно відновлюється інфраструктура пошкоджена внаслідок бойових дій, а також ведеться будівництво сучасних житлових комплексів з необхідною соціальною інфраструктурою. Стабільно працюють пасажирські перевезення, транспортується гуманітарна та військова допомога, щоденно курсують міжнародні евакуаційні маршрути.

Економіка Дніпропетровщини традиційно формується переважно коштом промислового сектору, а регіон характеризується високим рівнем розвитку як добувної, металургійної, хімічної, так і легкої та харчової промисловості. На сьогодні проводиться успішна релокація низки великих промислових підприємств з Південного Сходу країни на територію області, що посилює його роль, як промислового центру держави.

Галузі агропромислового комплексу регіону мають високу експортну спроможність, а найбільш популярними товарами є жири, олії та зернові культури. Цьогоріч аграрії працювали під ворожими обстрілами, ризикуючи власним життям під час засівання полів. Лише за останні пів року ракети загарбників знищили кілька сотень гектар пшениці, ріпаку та інших культур на полях області. Проте посівна кампанія була успішно завершена, а обсяг зернових під час збору врожаю очікується на рівні понад 3 млн тонн.

Сектор послуг щорічно демонструє тенденцію до поступового зростання. Серед підприємств присутні всесвітньо відомі компанії, а також одні з найкращих закладів вищої освіти області та країни. Експорт переважно представлений транспортними й ІТ послугами.

Провідні підприємства будівельного сектору переважно спеціалізуються на будівництві, виробництві скла, кераміки, фарб і металопластикових вікон.

Для розширення власного виробництва за напрямками пропонується 25 проєктів від громад і бізнесу регіону, а також території індустріальних парків, загальною площею 337 га та території промислового призначення загальною площею понад 500 га.

Область тримає економічний, воєнний фронт і опікується тими, хто втратив свій дім внаслідок агресії ворога. Регіон задовольняє соціальні потреби вимушено переміщених осіб та їх дітей, а також пропонує об’єкти під реконструкцію і земельні ділянки для майбутнього модульного житла.

Дніпропетровщина вдячна проактивним всесвітньо відомим організаціям, що надають допомогу в регіоні. 24 лютого міжнародна спільнота миттєво відреагувала на агресію країни-окупанта. Регіони партнери, муніципалітети, організації та громадськість країн ЄС та всього світу спрямували гуманітарну, військову, фінансову та іншу допомогу до області.  До підтримки мешканців та ВПО долучилися небайдужі  громадяни багатьох міст світу: люди з німецьких міст Бад-Пірмонт та Берлін, приватні підприємці з міста Франкфурт-на-Майні, волонтери з Італійської Республіки, приватні підприємці зі Швейцарії, а також багато інших небайдужих.

Оновлена презентація Дніпропетровської області доступна за посиланням.

Більше новин та корисного контенту від DIA ви можете знайти на сторінці у Facebook та у нашому Telegram каналі.