Дніпропетровський регіон серед найкращих та найяскравіших європейських інвестиційно привабливих регіонів

У Європі більша частина 2022 року була затьмарена вторгненням росії в Україну та його відлуннями по всьому континенту. Війна швидко викликала кризу біженців, різке зростання цін на енергоносії та загальне почуття занепокоєння серед інвесторів. У поєднанні з інфляцією, припиненням дії мінімальних процентних ставок та послабленням піку пандемії Covid-19 прямі іноземні інвестиції (ПІІ) опинилися у складних умовах.

У 2022 році частка Європи у світових ПІІ скоротилася: на неї припало 41,2% оголошених проєктів порівняно з 49,2% роком раніше. Проте її показник майже вдвічі більший, ніж у найближчого конкурента – Азіатсько-Тихоокеанського регіону, на частку якого припало 22,1% оголошених проєктів.

Попри воєнні виклики Дніпропетровська область розвивається і покращує свої позиції як напрямок для інвестування. Цього року регіон посів четверте місце у рейтингу «Європейські міста та регіони майбутнього 2023» в категорії «Стратегія залучення ПІІ». Даний рейтинг демонструє економічний, фінансовий, а також бізнес-потенціал міст та регіонів Європи.

З початку повномасштабного вторгнення Дніпропетровська область стала хабом для релокованих підприємств, закладів вищої освіти, ІТ-компаній та дослідних установ. Область формує близько 10% ВВП всієї країни, а її бюджет є найбільшим серед регіонів. На цей час на території Дніпропетровської області працює понад 1000 компаній інвесторів з понад 63 країн світу.
Регіон охоплює значну частку інвестиційної діяльності всієї країни та демонструє тенденцію до щорічного зростання у цій сфері й традиційно займає лідируючі місця серед регіонів за обсягом прямих іноземних та капітальних інвестицій, обсягом реалізованої продукції та експорту товарів.

Рис.1 Розподіл інвестицій за секторами економіки

Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (DIA) Дніпропетровської обласної ради активно співпрацює з FDI Intelligence – найбільшим у світі центром аналізу прямих іноземних інвестицій (ПІІ).Таке визнання додає вагомих переваг для підкреслення інвестиційної спроможності області.

Дніпропетровщина підтримуючи тренди діджиталізації пропонує інтерактивні інструменти для знайомства з потенціалом області. За посиланням доступний Investment guide 2022/2023, де представлено найактуальніші показники стану інвестиційної активності та основних секторів економіки за минулий рік, а також поточну ситуацію під час воєнного стану

«Дніпропетровщина залишається в центрі уваги міжнародних інвесторів, які продовжують господарську діяльність на нашій території, підтримуючи її стабільний розвиток та висловлюючи свою довіру владі. Основою такого результату є реформування законодавства на національному рівні відповідно до стандартів ЄС, стимулювання розвитку території та формування комфортного середовища для ведення бізнесу. Підтвердженням цьому є активізація звернень щодо співпраці від таких іноземних партнерів: Польща, Китай, Туреччина, Італія, Словаччина, США, Німеччина, Чехія, Румунія, Болгарія. Повністю потенціал залучення ПІІ може бути розкрито після перемоги України над агресором та встановлення міжнародних гарантій безпеки. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за підтримку у важкі часи, за військову та гуманітарну допомогу»зазначила Валентина Затишняк, директор DIA.

Детальніше з рейтингом FDI Intelligence у Вас є можливість ознайомитись тут.

Довідково:

«fDi Intelligence» – це спеціалізований підрозділ компанії «Financial Times», який надає передові аналітичні дані про інвестиційну діяльність та тенденції ПІІ. Рейтинг Європейських міст і регіонів майбутнього 2023 порівнював один з одним найперспективніші напрямки для інвестицій у Європі. Було оцінено 370 європейських міст, розділених за чисельністю населення на п’ять груп — великі, великі, середні, малі та мікроміста, а також 148 європейських регіонів, розділених на три групи — великі, середні та малі регіони. Він також оцінив партнерство 38 місцевих підприємств у Великобританії.