Дорожня карта реформування управління публічними інвестиціями

Наприкінці минулого року Уряд схвалив проєкт Дорожньої карти реформування управління публічними інвестиціями, забезпечивши виконання одного із структурних кроків, передбаченого Меморандумом з МВФ про економічну та фінансову політику щодо нової програми розширеного фінансування для України.

В документі зроблено оцінку поточного стану у сфері публічного інвестування та наведено проблеми, що потребують розв’язання. Зокрема, наголошено на відсутності стратегічного планування ПІ, слабкому зв’язку із бюджетним плануванням, розпорошеності процедур підготовки, оцінки, відбору та реалізації інвестиційних проєктів, слабкій інституційній спроможності органів влади та нестачі кваліфікованих кадрів, відсутності дієвої системи моніторингу та слабкому управлінні публічними активами.

Зазначено, що серед викликів, які виникли в умовах воєнного стану є необхідність реагування на потреби негайного відновлення зруйнованих об’єктів, передусім критичної інфраструктури та житла, і розроблення більш гнучких процедур для реалізації інвестиційних проєктів, які б при цьому забезпечували достатній рівень контролю та ефекту від здійснених капіталовкладень.

Джерело: csi.org.ua