Чеська компанія Sweetondale завершила операцію з придбання трьох заводів будматеріалів. Зокрема, придбано завод з виробництва мінеральної теплоізоляції в Черкасах (найбільший виробник теплоізоляційних матеріалів в Україні) і два заводи з виробництва полімерної ізоляції і бітумно-полімерних матеріалів у м. Кам’янське Дніпропетровської області.

Найближчим часом інвестор планує вкласти € 3,5 млн в модернізацію і збільшення потужності виробництва, що в майбутньому дозволить збільшити експорт будівельних матеріалів на 10-15%.

За словами виконавчого директора компанії Sweetondale пана Тихомира Ліловича до кінця 2018 заплановано наростити обсяги виробництва до 1,5 млн куб. м ізоляційних матеріалів.

З моменту укладення угоди і надходження іноземних інвестицій була розширена географія збуту – стали доступними ринки Боснії і Герцеговини, Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії. На сьогоднішній день, продукція доступна в 11 країнах Євросоюзу, при цьому до 93% всього обороту припадає на внутрішній ринок.

При цьому він зазначив, що загальний обсяг ринку в 2017 році склав 215 тис. тонн, а в 2018 році зросте до 230 тис. тонн. Ціни на мінеральну вату за рік виросли на 5-7%.

«Досвід розвинутих країн свідчить, що на сучасному рівні розвитку будівельної індустрії, витрати тепла в наших оселях можуть бути зменшені більш як на 35%. Одним з головних інструментів, який дає змогу реалізувати резерви енергозбереження, є утеплення теплоізоляційними матеріалами, що наразі є актуальним для усіх домогосподарств України. У зв’язку з цим, ринок теплоізоляційних матеріалів продовжить стрімке зростання та є одним з приорітетних напрямків для інвестування. Вже зараз згідно з даними Державної служби статистики України, ми бачимо зростання галузі на 36%, а імпорт, який складає більше 32% покриває наявний дефіцит на ринку», – підкреслила директорка DIA Валентина Затишняк.

Для довідок: Компанія Sweetondale заснована в 2012 році Гаррі Аланом Штерном. Спочатку спеціалізувалася на інжинірингу і лізингу промислового обладнання. У 2014 році компанія вирішила перейти до виробничого бізнесу. З 2018 року офіційно до складу Sweetondale входить завод з виробництва мінеральної ізоляції в Черкасах, завод по виробництву полімерної ізоляції, а також завод з виробництва бітумно-полімерних рулонних матеріалів у м.Кам’янське.

Компанія експортує 7% продукції до 11 країн Євросоюзу, а також в Боснію і Герцеговину, Туреччину і Молдову. Найбільша частка експорту припадає на Румунію та Молдову. У планах компанії – збільшити експорт на 10-15%.