DroneUA та Програма USAID АГРО поновлюють реалізацію Проєкту з популяризації та використання дронів в агробізнесі

Група компаній DroneUA (ТОВ “ДІДЖІ ФЛАЙ”) та Програма USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО, що впроваджується компанією Chemonics International відновили та розширили умови участі для агровиробників в рамках масштабного Проєкту з популяризації та використання безпілотних та роботизованих технологій.

Враховуючи воєнну ситуацію в Україні та труднощі, з якими стикаються аграрії в процесі виконання сезонних робіт, існує гостра потреба у переході до ресурсоощадних технологій. Використання повітряних та наземних дронів-обприскувачів дозволить зменшити операційні витрати та забезпечити вищу ефективність виробництва. Саме в посиленій інтеграції передових технологій, сторони вбачають можливість зміцнити продовольчу безпеку як в межах України, так і на світовому рівні.

Згідно з новими умовами, категорії сільськогосподарських виробників, які можуть брати участь в Проєкті, значно розширені. Окрім мікро-, малих та середніх виробників плодоовочевої продукції, отримати консультації та спеціалізовані послуги дронами-обприскувачами за підтримки Програми USAID АГРО в Україні, зможуть:

  • Виробники овочів, фруктів та ягід в промислових масштабах (крім господарств, що займаються промисловим вирощуванням горіхів та червоного винограду для виноробства);
  • Господарства, що спеціалізуються на вирощуванні зернових (пшениця, ячмінь, кукурудза, жито, гречка, рис);
  • Господарства, що вирощують окремі види олійних культур (соняшник).

Дата завершення Проєкту – 30 грудня 2022.

Географія Проєкту – вся Україна, крім тимчасово окупованих територій та територій, на яких ведуться активні бойові дії.

«Розуміючи важливість агропродовольства України на глобальному ринку, команда USAID АГРО продовжує підтримувати українську аграрну спільноту. Для нас, як для вітчизняної компанії, це ще одне підтвердження – міжнародна спільнота з Україною і їхня підтримка дуже важлива.Цей агросезон уже відзначився низкою викликів для фермерів: серйозний дефіцит палива, замінування полів після окупації, трудові ресурси, які наразі залучені до ЗСУ. Ці фактори можуть спровокувати продовольчу кризу не тільки в межах країни. Від того, який результат отримають українські аграрії в підсумку сезону залежить рівень продовольчого забезпечення на світовому рівні, – коментує Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA, – ситуація із дефіцитом паливно-мастильних ресурсів значно ускладнює сільськогосподарське виробництво і фактично пришвидшує процес переходу на інноваційні та ресурсоощадні технології. Дрони та робототехніка – це той інструмент, який може гарантувати і якість, і ощадність, і оперативність, і безпеку. Наша місія зараз – тримати продовольчу оборону, сприяючи ще більш простому освоєнню аграріями дронів у полях. В умовах війни кожна зекономлена гривня, кожен гектар продуктивної площі набуває ще більшої ваги для українців. І дрони в цій системі – грають на користь агровиробників».

Переваги від внесення ЗЗР агродронами:

  • значне зменшення витрат палива (до 90%);
  • економія води до 95%;
  • економія ЗЗР до 30%;
  • відсутність технологічних колій;
  • оптимізація трудових ресурсів.

Варто нагадати, що в середині квітня Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством оборони України було напрацьовано офіційний механізм залучення військових до погодження робіт з використанням повітряного простору агродронами для проведення сільськогосподарських робіт. Завдяки включенню держави, аграрії отримали можливість використовувати дрони. Тож реалізація Проєкту можлива повною мірою.

Дізнатися більше про Проєкт та його умови можна за посиланням.

Шановні аграрії! Якщо ви цікавитеся використанням дронів-обприскувачів у вашому господарстві, маєте запитання та бажаєте долучитися до Проєкту, прохання заповнити коротку заявку. Експерт DroneUA обов’язково з вами сконстатує та надасть детальну консультацію.

Довідкова інформація:

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим імпортером та дистриб’ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інші.

У структурі групи компаній функціонують власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкритий центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються на більш ніж 4 млн гектарів посівних площ України. Лише за результатами агросезону 2021 дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн га.

DroneUA входить до трійки найбільш інноваційних бізнесів в сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та до двадцятки найбільш інноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, які презентує на ринку України, та веде активну діяльність в сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії й топографії.