Екоцид: Війська рф скоїли понад 200 злочинів проти природи

Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів з перших днів повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну зафіксувало 231 екологічний злочин, скоєний з боку ворога.

“Мінприроди спільно з підлеглими органами виконавчої влади та екологічними активістами з першого дня війни фіксує екозлочини рашистів та підраховує збитки за спеціальними методиками”, — розповів міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Ракетні обстріли спричиняють масштабні пожежі на об’єктах критичної інфраструктури, передусім нафтосховищ та хімзаводів.  Це завдає суттєвої шкоди екосистемам, призводить до забруднення довкілля, зменшення популяцій видів рослин та тварин.

Вже задокументовано 231 екологічний злочин росії на території України та в акваторії Чорного моря. Найбільше випадків екоциду виявлено у Київській області — 34, Донецькій — 27 та Дніпропетровській — 22.

“Ця інформація доповнить загальний кошик збитків від військових дій росії, який формує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, для підготовки позову до Міжнародного суду ООН”, — додав Стрілець.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України