Експорт виробів з деревини зріс на 25% за два місяці поточного року

За два місці поточного року експорт виробів з деревини за низкою позицій збільшився на 25%. Про це повідомив Андрій Заблоцький, Голова Державного агентства лісових ресурсів України.

«Статистика по підприємствах, які належать до сфери управління Держлісагентства, така: якщо у грудні 2019 експортовано 54,4 тис. кубометрів виробів з деревини, то у лютому 2020 – більше 68 тис. кубометрів. Це не ліс-кругляк (який заборонений до експорту), а продукція з доданою вартістю – різні види пиломатеріалів, тріска, дрова колоті, щит, заготовки для європіддонів, пиляні заготовки та ін. Тобто галузь поступово нарощує обсяги експорту виробів з доданою вартістю, а це надходження валютної виручки, зростання відрахувань до бюджету», – зазначив він.

За даними Держлісагентства, у 2019 році рентабельність підприємств галузі зменшилась у порівняння з 2018 роком з 2,8% до 1,9%, а це найнижчий показник за останні п’ять років. Загальний обсяг реалізації деревини у круглому вигляді становив 12,9 млн кубометрів, що на 0,75 млн кубометрів менше ніж у 2018.

Джерело www.dklg.kmu.gov.ua