Енергоефективність. Досвід Дніпропетровщини

Eco concept - light bulb grow in the grass

Одним з пріоритетних напрямків розвитку на Дніпропетровщині є енергоефективність. За даними моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів, підготовленого Мінрегіонбудом, Дніпропетровська область є лідером за рівнем впровадження енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні населених пунктів за підсумками 2016 року.

У 2017 році Дніпропетровщина продовжила цю позитивну тенденцію. Успішним є впровадження закону про енергосервісні компанії (ЕСКО). Це одна із вимог директиви ЄС №2012/27/ЄС про енергоефективність. Влада наймає ЕСКО для утеплення муніципальних будівель, заміни ламп, вікон та дверей на енергозберігаючі. Після реконструкції ці будівлі повинні використовувати менше енергії й відповідно платити менше. Зекономлені кошти отримуватимуть енергосервісні компанії – це і буде платою за їхню роботу.

Дві лікарні міста Дніпра №4 та №9 є прикладом того, як виконання закону про енергосервісні компанії може призвести до позитивного результату. Так в нгих вже звели сучасні котельні на альтернативному паливі, які працюють з початку опалювального сезону та обігрівають не лише медичні заклади, але й навколишні будинки.

Для жителів сільської місцевості будують дитячі садки європейського зразка. Кожен садок оснащений сонячними батареями і автономною котельнею на альтернативних видах палива. У кожного дошкільного закладу – індивідуальний дизайн, енергозберігаючі вікна, утеплені стіни і дахи. Всього будується чотири дитячих садки у Підгородньому, Обухівці, Іларіоново та Кам’янському.

Дніпропетровщина також є лідером України за кількістю “теплих” кредитів, виданих об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). На сьогодні вони отримали вже 80 позик на 5,6 млн грн.

Загалом громадськість поступово, але впевнено крокує до енергоефективності, беручи на озброєння кращі європейські практики. Та слід не забувати, що успіх будь-якої справи залежить від кожного особисто.

Джерело: www.dniprograd.org