Фахівці DIA, житлово-комунального сектора і енергоменеджери підвищують кваліфікацію в сфері енергоефективного управління будівлями

З 21 по 25 березня 2016 року в м. Ірпінь відбувся другий етап навчання для двадцяти досвідчених технічних фахівців у галузі енергоефективного будівництва та енергоменеджменту з міст-партнерів проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується GIZ. Тренінг, який став продовженням початкового етапу, що проходив у Мюнхені (Німеччина) в червні-липні 2015 року, мав на меті підвищення рівня знань та удосконалення навиків у сфері енергоефективного управління будівлями.

Заощадження енергії та зниження енерговитрат у будівлях бюджетної сфери, таких як школи й дитячі садки, залежить не тільки від суттєвих капіталовкладень у модернізацію самих будівель, але так само й від щоденних зусиль обслуговуючого персоналу та користувачів. Налагодження існуючої системи опалення або зміна поведінкових моделей щодо провітрювання – це лише кілька прикладів можливостей енергозбереження, які не потребують значних витрат. При цьому працівники житлово-комунального сектору, зокрема фахівці в галузі управління й технічного обслуговування будинків, відіграють вирішальну роль, адже саме вони відповідають за щоденну експлуатацію та обслуговування технічного обладнання, що споживає тепло, електрику чи воду. Крім того, адміністрація будівель повинна належним чином розподілити обов’язки та регулярно контролювати якість виконання технічних робіт.

Учасники зустрілися з німецьким фахівцем з питань енергоефективного будівництва та фасіліті-менеджменту Б’янкою Швіндл, яка охоче ділилася своїм професійним досвідом, зокрема розповіла про методи енергоефективного управління будівлями, принципи експлуатації інженерно-технічних систем та неінвестиційні енергоефективні заходи.

Співробітники КЗ «Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство» Дніпропетровської обласної ради» DIA також взяли участь у навчальних тренінгах. Практичні заняття від проекту GIZ «Енергоефективність в громадах» стали чудовою можливістю ознайомитися з основами управління експлуатацією будівель (фасіліті-менеджменту), економічними аспектами експлуатації будівель, а також неінвестиційний заходами з енергозбереження. Пройшовши навчання, фахівці з енергоменеджменту та житлово-комунального сектору отримали навички з обслуговування інфраструктури будівель.

Таким чином, п’ять днів тренінгу видались наповненими нової важливої інформації і корисними дискусіями. За цей час учасники опанували не лише технічними, але і нормативно – законодавчими, фінансово – економічними, організаційно – правовими аспектами енергоефективної експлуатації муніципальних будівель.

Логічним завершенням тренінгу став успішно зданий екзаменаційний залік, за результатами якого всі учасники тренінгу отримали Сертифікат «Енергоефективна експлуатація муніципальних будівель», а також Сертифікат «Тренінг для тренерів».

Упродовж наступних кількох місяців учасники тренінгу будуть самостійно проводити навчання для працівників житлово-комунальної сфери у своїх містах. Таким чином, вони самі стануть тренерами і передаватимуть іншим отримані знання та навички, що стане запорукою майбутньої енергоощадливості та енергоефективності українських міст.