Компанія Firefly Aerospace, творець космічних ракет-носіїв і сервісів, повідомила про залучення майже $200 млн інвестицій.

Спочатку планувалося залучити близько $75 млн, повідомили в компанії. Але через великий інтерес до Firefly Aerospace обсяг раунду виріс до майже до $200 млн.

Після дебютного запуску ракети Alpha, Firefly планує залучити додаткові $300 млн інвестицій до кінця 2021 року.

Перший раунд інвестування проходив під контролем DADA Holdings, за участю Astera Institute, Canon Ball LLC, Reuben Brothers Limited, SMS Capital Investment LLC, Raven One Ventures, The XBTO Group і інших інвесторів. Джед МакКалеб, що представляє Astera Institute, приєднається до ради директорів Firefly Aerospace.

«Noosphere Ventures підтримала Firefly Aerospace на ранній стадії розробки ракети Alpha і я пишаюся тим, чого ми разом досягли. З огляду на, що тепер Firefly переходить від стадії розробки на етап комерційного обслуговування й участі в додаткових програмах, таких як доставка корисного навантаження на Місяць для NASA, прийшов час розширити коло інвесторів. Особливо важливо, що нові партнери поділяють нашу місію «зробити космос доступним для кожного», – зазначив Макс Поляков, засновник Noosphere Ventures і основний інвестор Firefly Aerospace.

«Приємно бачити такий великий інтерес з боку інвесторів. Ми змогли значно перевершити нашу первинну мету. Firefly рада вітати нових партнерів перед дебютним запуском Alpha. Після запуску ми почнемо другий, більший раунд залучення інвестицій, який дозволить Firefly повністю виконати свій бізнес-план по розробці нових космічних апаратів і ракет-носіїв. Завдяки нашим великим контрактам і появи нових сильних фінансових партнерів, 2021 рік стане проривним для Firefly », – сказав Виконавчий директор Firefly Aerospace Том Маркусик.

За останні пів року компанія Firefly Aerospace уклала великі контракти на запуск ракети-носія Alpha з NASA і General Atomics. Так в лютому 2021 року Firefly уклала контракт з NASA в рамках програми Lunar Payload Services (CLPS) на суму $93,3 млн із метою доставки 10 наукових апаратів на поверхню Місяця у 2023 році за допомогою місячного посадкового модуля Blue Ghost. А її дочірня компанія Firefly Black LLC уклала контракт з NASA на висновок на орбіту малих супутників на $9,8 млн.

На даний момент компанія завершує підготовку до дебютного запуску ракети-носія Alpha з космічного стартового комплексу (SLC-2) бази Ванденберг (VSFB).

Джерело: www.ain.ua