Ведення бізнесу
Рейтингове агентство Fitch підвищило довгостроковий рейтинг дефолту України з «RD» (обмежений дефолт) до «CC» (імовірний дефолт).
Згідно з інформацією на офіційному сайті Fitch, оновлення рейтингу відбулося після того, як 11 серпня кредитори дали згоду на реструктуризацію зовнішнього боргу.
Ідеться про відстрочення на 24 місяці виплати $6 млрд основної суми та відсотків за українськими єврооблігаціями. Згоду на реструктуризацію надали 75% власників облігацій (за сукупною основною сумою), що перевищує мінімально необхідні 66,7%.
Агентство оцінює ширшу реструктуризацію комерційного боргу як імовірну, хоча терміни невизначені.
«Ми очікуємо, що війна триватиме навіть у 2023 році, збільшуючи державний борг до рівня вище 100% ВВП, додаючи й без того величезні витрати на інфраструктуру та економіку, а також посилюючи інфляційний і зовнішній тиск, тоді як джерела фінансування дефіциту залишаються невизначеними», – наголошує Fitch.
Агентство також вважає, що перспективи політичного врегулювання війни з Росією шляхом переговорів невеликі.
«Неясно, чи матиме якась зі сторін достатню військову перевагу для досягнення цілей, тож можна очікувати затяжного конфлікту», – зазначено в повідомленні.
Fitch прогнозує, що економіка України скоротиться у 2022 році на 33% і трохи відновиться на рівні 4% у 2023 році. При цьому інфляція прискориться з 22,2% у липні до 30,0% на кінець 2022 року та залишиться високою у 2023 році.
Агентство також очікує, що у 2023 році рахунок поточних операцій знову матиме дефіцит у розмірі 1,7% ВВП, що чинитиме додатковий тиск на міжнародні резерви, які скоротилися за чотири місяці на $5,7 млрд – до $22,4 млрд.
Fitch прогнозує, що дефіцит сектора державного управління зросте до 28,6% ВВП у 2022 році й залишиться високим у 2023 році на рівні 21,9% ВВП через воєнні дії та необхідність заміни критично важливої інфраструктури.
Нагадаємо, Fitch знизило довгостроковий рейтинг України до переддефолтного рівня 23 липня – з «CCC» до «C». Уже 14 серпня рейтингові агентства S&P та Fitch знизили довгострокові та короткострокові рейтинги України в іноземній валюті до SD (вибірковий дефолт) та RD (обмежений дефолт) відповідно. Рейтинги випуску єврооблігацій знизили до D (дефолт).
Джерело: www.gmk.center