13 лютого 2020 року у місті Павлоград, відбувся форум «Павлоград єднає лідерів». Основним питанням форуму стало сприяння розвитку малого та середнього бізнесу.

До заходу долучились представники Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA), Центру підтримки малого та середнього бізнесу, Дніпропетровської обласної ради, об’єднаних територіальних громад, малого та середнього бізнесу, банківських установ.

«Основними пріоритетами залишаються – залучення інвестицій, розвиток житлово-комунальної інфраструктури, розвиток людських ресурсів і поліпшення якості життя. Плануємо більш активно продовжувати роботу щодо залучення підприємців до соціального партнерства, а також впроваджувати механізм державно-приватного партнерства – поки що нового в Україні, але ефективного інструменту для залучення додаткових коштів в економіку міста» – зауважив Анатолій Вершина, голова міста Павлоград.

В рамках форуму представники DIA  презентували інструменти для підвищення рівня інвестиційного клімату, а саме Інтерактивну мапу, що представлена на інвестиційному порталі регіону. Мапа дозволяє розвивати власні інвестиційні проєкти громади та МСБ, а також залучати зовнішні інвестиції. Під час заходу фахівцями DIA були також висвітлені грантові та кредитні програми направлені на підтримку та розвиток бізнесу.

«Зусилля громад, в першу чергу, необхідно спрямувати на аналіз власної структури економіки, ініціативах бізнесу та ресурсів територій. Окремого аналізу потребують людські ресурси, логістика (дороги, залізниця), інженерна інфраструктура (електро-, газо-, водопостачання), земля, споруди. За результатами зазначеної роботи, громада може визначити пріоритети та місця для реалізації інвестиційної політики, запропонувати потенційним інвесторам, зокрема місцевим, прозорі умови роботи, та включити свої пропозиції в інвестиційний паспорт регіону та інвестиційну інтерактивну мапу інвестиційного порталу Дніпропетровської області. В умовах зростаючої конкуренції громад за потенційного інвестора, проведення зазначеного аналізу та формування на його базі стратегії розвитку громади є вкрай актуальним» – зазначила Валентина Затишняк, директорка DIA.