Ведення бізнесу
Верховна рада у четвер схвалила у другому читанні та в цілому законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства ЄС у сфері технічного регулювання” , ухвалення якого є умовою ЄС для початку офіційної процедури оцінки готовності України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА).
Як зазначено у пояснювальній записці до проекту, його головною метою є належне застосування законодавчих актів, які регулюють питання розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів та передбачених ними процедур оцінки відповідності.
Угода АСАА – це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки європейської відповідності, що дозволило б виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника (резидента ЄС), який може отримати цей сертифікат.
Крім економії часу та коштів експортерів на проходження сертифікації, угода ACAA з ЄС призведе до поліпшення іміджу продукції made in Ukraine, полегшить Україні доступ на інші глобальні ринки та збільшить привабливість України для локалізації виробництва.
Також без додаткової сертифікації до України можна буде вільно завозити та продавати на українському ринку виготовлену продукцію, марковану європейським знаком відповідності СЕ. Це полегшить життя імпортерам в Україні та зменшить нелегальне постачання товару.
За оцінками експертів, потенційно ця угода може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування, що дасть значний економічний ефект особливо для Дніпропетровській області, оскільки саме тут добре розвинена машинобудівна галузь. У регіоні здебільшого зазначений сектор представлено у вигляді важкого і металомісткого машинобудування, верстато-, приладо- та автомобілебудування.
В уряді заявили, що Угода АСАА з ЄС може запрацювати вже у 2020 році.
Як повідомлялося раніше, уряд планував замість двох етапів підготовки, а саме законодавчої роботи та перевірки сертифікаційних органів в Україні зробити ці процеси паралельними з метою прискорення процесу укладення Угоди АСАА з ЄС.
Джерело www.eurointegration.com.ua