Ведення бізнесу
Загальний обсяг інвестицій у «зелену» енергетику досягнув $755 млрд у 2021 році, піднявшись на 27% у порівнянні з 2020 роком. Рекордні показники інвестицій демонструють серйозний інтерес інвесторів до технологій із запобігання найгіршим ефектам зміни клімату.
Однак витрати повинні зрости ще більше, щоб досягти вуглецевої нейтральності до середини століття. За оцінками Bloomberg, ніж у 2020 році. Ця сума включає витрати на відновлювану електроенергію, електрифікацію опалення, зберігання енергії та ядерну енергетику.
«Всі сектори вимагають значно більших інвестицій. Ми побачимо величезний стрибок, і це має статися завдяки державній політиці», — сказав Альберт Чун, головний аналітик BloombergNEF.
Найбільше інвестицій було спрямовано на проєкти відновлюваної енергетики, такі як вітряні електростанції та сонячні парки. У цей сектор було вкладено $366 млрд, на 6,5% більше, ніж на рік раніше. Найактивнішими гравцями були країни Азії – у других регіонах інвестиції залишилися на тому ж рівні, що й у 2020 році.
Інвестиції в електрифікацію транспорту, що включають як самі транспортні засоби, так і допоміжну інфраструктуру, у 2021 році зросли на 77% і склали $273 млрд. Очікується, що у 2022 році сектор зросте ще більше, обігнавши інвестиції у відновлювані джерела.
Водночас інвестиції в ядерну енергетику становили $31,5 млрд.
Зазначимо, що у 2021 році Дніпропетровська область стала лідером зі встановлення СЕС у приватних домогосподарствах – 6466 (потужність – 183 МВт).
Джерело: www.inventure.com.ua