Голова Дніпропетровської обласної ради виступив перед європейською спільнотою

Микола Лукашук взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи у складі української делегації.

 

Голова облради звернувся до представників європейських країн та Президента Конгресу:

«Масовані ракетні обстріли мирних українських міст, які відбулись вранці 10 жовтня повернули нас на вісім місяців назад. росія використала 84 ракети, з яких 18 – для моєї Дніпропетровської області, та 24 дрони. Загальна вартість ракет і дронів мільйони доларів. А головна ціль – це вбивство. І як наслідок вбито 11 і поранено 100 українців, які просто йшли на роботу.

Дніпропетровщина, мій рідний регіон, з першого дня війни став і залишається жертвою цих жахливих атак.

Зазнаючи невдач на полі бою, росія прагне зруйнувати критичну інфраструктуру України, і цим самим намагається створити штучний колапс під час зимового опалювального сезону. Головна мета – це посіяти паніку в Україні та страх у світ.

Єдиний спосіб припинити це постійне залякування й виграти цю війну – це перестати боятися Росію. Колеги, настав час покінчити зі страхом та почати більше діяти на допомогу Україні. Росія ніколи не зупиниться на Україні. Вона піде далі, тому що війна вкорінена в її варварській ДНК. Це ми вже бачили в Грузії та Молдові.

Ми повинні об’єднатися у своїй волі до демократії та миру. Україна вже показала світові, що протистояти росії можна. Але нам потрібна ваша допомога, щоб наші діти могли рости у вільному світі, де вони не будуть прокидатися під вибухи ракет».

 

Також від імені українського уряду виступив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

«Ми вже будуємо стратегію відновлення України, адже багато було зруйновано. І війна продовжується. Лише на деокупованих територіях понад 54 тисяч зруйнованих об’єктів. За попередніми підрахунками нам потрібно буде майже 350 млрд доларів на відновлення.

Особливо зараз гостро стоїть питання енергетичної безпеки.

Наступає зима і російські атаки пошкодили вже майже півтисячі об‘єктів критичної інфраструктури.

Наразі нам потрібно, аби пережити зиму, 24 755 потужних генераторів 347 станцій для постачання води, 715 теплових станцій. Ми розраховуємо на вашу підтримку».

 

Очільник міста Києва, Віталій Кличко, також наголосив на питанні енергозабезпечення жителів столиці. І подякував європейським партнерам за допомогу Україні:

«Ми дякуємо за усю надану підтримку. За те, що дали прихисток 8 мільйонам наших людей. Втім, досі є гостра потреба у зброї для захисту нашої землі. В української армії зараз є успіхи, ми звільнили багато населених пунктів, але треба повністю вигнати ворога з України».

Джерело: https://oblrada.dp.gov.ua/