Гранти та кредити становили 24% фінансування держбюджету від початку війни

За 120 днів війни за рахунок міжнародних донорів удалося наповнити держбюджет на понад 200 млрд грн; за рахунок внутрішніх джерел – на 626 млрд грн

Гранти та кредити від міжнародних партнерів становили 24,2% фінансування державного бюджету України від початку війни. Про це заявив у своєму Telegram-каналі перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Желєзняк.

Загалом з 24 лютого до 22 червня 2022 року фінансування держбюджету становило 826 млрд грн. Основними джерелами наповнення бюджету були:

  • податки, митні відрахування, дивіденди держпідприємств – близько 310 млрд грн;
  • НБУ закупив ОВДП на 190 млрд грн та ще 19 млрд грн прибутку перерахував до бюджету – 209 млрд грн;
  • гранти та кредити міжнародних донорів (МВФ, ЄС, США, Канада, Світовий банк) – понад 200 млрд грн;
  • купівля військових ОВДП банками та фізособами – 107 млрд грн.

При цьому уточнюється, що незабаром допомога від міжнародних партнерів збільшиться ще на 21 млрд грн, а в планах на червень-липень – залучити 257,4 млрд грн.

«Поки що 120 днів війни ми фінансуємо здебільшого внутрішніми ресурсами. Тими самими податками, митами, держпідприємствами та Нацбанком. Ситуація, теоретично, має скоро змінитися, і пункт «кредити і гранти» зрівняється з податками. Але поки що казки про те, що «іноземці за нас платять», є лише черговим фейком популістів», – резюмував нардеп.

Нагадаємо, міжнародні партнери з початку війни Росії проти України перерахували для покриття дефіциту держбюджету $7,4 млрд, а загальний обсяг заявленої фінансової допомоги Україні станом на середину червня становить $30 млрд. До третини з них – безповоротні гранти.

Раніше Єврокомісія затвердила План відбудови України. Найближчими днями Євросоюз остаточно визначить деталі фінансового пакета для України у розмірі €9 млрд, про виділення якого йшлося раніше.

Джерело: https://gmk.center/ua/