Грантові можливості для підприємств, що займаються онлайн торгівлею продуктами харчування у Дніпропетровській і Харківській областях

Програма з аграрного і сільського розвитку (АГРО), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), планує надати спів-фінансування на розвиток до 8 млн грн двом компаніям або ФОП, що займаються онлайн торгівлею продуктами харчування у Дніпропетровській та Харківській областях. Підтримка надаватиметься у рамках ініціативи «Фермер онлайн», метою якої є залучення якомога більшої кількості малих виробників харчових продуктів до торгівлі через онлайн канали збуту.

Остаточна сума спів-фінансування для кожної компанії-переможця цього конкурсу залежатиме від узгодженої діяльності та може виходити за межі 4 млн грн в ту чи іншу сторону. Очікується, що термін дії цієї ініціативи не перевищуватиме одного року. Приблизна дата початку діяльності у рамках ініціативи: жовтень 2020 року.

Що таке «Фермер онлайн»?

Ведеться пошук успішно діючих онлайн ресурсів, які шукають шляхи розширення кола постачальників за рахунок малих, мікро та середніх виробників сільськогосподарської продукції: фруктів, ягід, овочів, молочної, м’ясної чи рибної продукції, кондитерських виробів. Прикладами онлайн ресурсів, що можуть отримати допомогу від Програми АГРО можуть бути: спеціалізовані онлайн магазини, онлайн магазини окремих фермерських господарств та крафтових виробників, онлайн проєкти супермаркетів, піцерії і інші заклади харчування що виконують онлайн замовлення.

На що може бути надане фінансування у рамках ініціативи «Фермер онлайн»?

Конкретна діяльність, що може бути спів-фінансована у рамках «Фермер онлайн» може включати (перелік не повний, інші ініціативи також можуть бути розглянуті):

 • Пошук та залучення до мережі постачальників мікро і малих виробників сільськогосподарської продукції.
 • Надання консультаційно-інформаційної підтримки мікро і малих виробникам сільськогосподарської продукції щодо організації виробництва, безпеки та якості продукції.
 • Покращення передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції від мікро і малих виробників.
 • Покращення упаковки та зберігання сільськогосподарської продукції від мікро і малих виробників.
 • Маркетинг та просування сільськогосподарської продукції від мікро і малих виробників.
 • Розробка та просування бренду, під яким поширюється сільськогосподарська продукція від мікро і малих виробників.
 • Удосконалення роботи сайту та/або мобільного застосунку online-ресурсу з продажу сільськогосподарської продукції від мікро і малих виробників.

Крім того, передбачається залучення за кошти Програми АГРО короткотермінового консультанта, який надасть допомогу переможцям конкурсу у розробці бізнес-моделі проєкту та бізнес-плану і консультуватиме отримувачів допомоги у ході виконання проєкту.

Хто може подавати заявки на отримання коштів?

 • Українське недержавне підприємство або фізична особа-підприємець.
 • Належати до категорії ММСП (мікро, малих та середніх підприємств).
 • Основним видом діяльності є виробництво та/або онлайн торгівля продуктами харчування.
 • Здійснює підприємницьку діяльність з онлайн торгівлі на території Дніпропетровської чи Харківської областей з обов’язковим охопленням міст Дніпро та Харків у наступних ланцюгах доданої вартості: молоко, м’ясо, овочі, фрукти, ягоди, кондитерські вироби, аквакультура.
 • Готове продемонструвати своє лідерство та здатність включити малих виробників харчових продуктів у онлайн канали збуту.

Більше про критерії прийнятності для заявників, критерії оцінки заявок на спів-фінансування та інші подробиці дивіться у повному тексті оголошення про конкурс.

Що робити, якщо Вам цікаво взяти участь у конкурсі?

Ознайомитися із повним текстом оголошення про конкурс. Якщо Ваша компанія відповідає всім зазначеним критеріям, надіслати лист зацікавленості із початковим описом вашої пропозиції, на адресу agro.subawards@chemonics.com з темою листа «RFA № 03». В листі просимо вказати ім’я учасника, назву організації, електронну адресу учасника та його номер телефону. Останній день подання листів зацікавленості: 18 липня 2020 р.

У разі виникнення додаткових запитань щодо цього конкурсу, будь ласка, надсилайте Ваші запитання на електронну адресу: до 18 липня 2020 р.

Зацікавлені компанії, від яких надійдуть листи зацікавленості, будуть запрошені взяти участь у передзаявочному семінарі 21 липня. Під час семінару у вас буде можливість ще раз обговорити Вашу ідею з представниками проєкту та отримати додаткові рекомендації із написання остаточної заявки.

Після цього ми чекатимемо від вас остаточно оформлену заявку на співфінансування до 18.00 за місцевим часом 10 серпня 2020 року.

Ознайомитися із повним текстом оголошення про конкурс

Додатки до оголошення

Джерело: www.prostir.ua