Греція продовжує надавати Україні гуманітарну, технічну та оборонну допомогу

Афіни з початку повномасштабного російського вторгнення надають Україні гуманітарну, технічну та оборонну підтримку, а також долучались до санкцій проти росії. Греція й надалі підтримуватиме законне право українського народу на захист суверенітету та територіальної цілісності України, а також сприятиме повоєнній відбудові України.  

Греція підтримала гарантії безпеки для України. Відтак, вона стала чотирнадцятою країною, яка приєдналася до декларації G7.

Президент Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс в Афінах підписали спільну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України. Згідно з документом, Україна та Греція підтверджують свою відданість зміцненню спільних зусиль на підтримку інтеграції України до Альянсу та імплементації стандартів НАТО.

Греція пропонує свої порти в Егейському морі як ще один коридор для експорту українського зерна в умовах блокади Чорного моря. Уряд Греції вже обговорював свої пропозиції з партнерами у ЄС і третіми країнами, зокрема Британією, щодо того, щоб частину українського зерна перевантажували для експорту морем у грецьких портах Салоніки та Александропулу.

Уряд Греції передав Збройним силам України велику партію військової техніки. До пакета допомоги увійшли 40 одиниць БМП-1, а також боєприпаси до цих бойових машин. Греція також надала ракети та пускові установки Stinger, реактивні снаряди, артилерійські та стрілецькі боєприпаси.

Також, Греція візьме участь у навчанні українських льотчиків на винищувачах F-16. Таким чином Греція долучилася до авіаційної коаліції, у якій деякі країни надають винищувачі, а деякі займаються підготовкою льотчиків та технічного персоналу.

Для участі в програмі виробництва снарядів 155-мм калібру для підтримки України та поповнення запасів ЄС, грецька компанія з виробництва озброєнь Hellenic Defence Systems веде переговори з міжнародними виробниками боєприпасів

Автопотяг гуманітарного призначення вагою близько 14 тонн, який Греція направила в Україну, складався з різних медикаментів, харчових продуктів, консервованої їжі та одягу.

Щодо реконструкції та відбудові України, Греція висловила готовність взяти участь через формат державно-приватного партнерство за напрямками будівництво, цифровізація, охорона здоров’я, охорона пам’яток культури.

Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці також залишається важливим пріоритетом двох країн. Незважаючи на значне зниження обсягів експорту, зазначена держава є важливим торговельним партнером області.

Обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $13,7 млн та знизився у 2,5 рази в порівнянні з довоєнним періодом. Підприємства з Греції найбільш зацікавлені у чорних металах та виробах з них, зернових культурах, насінні і плодах олійних культур, їстівних плодах та горіхах  тощо.

32 підприємства Дніпропетровської області експортували свою продукцію на ринок Греції, це підприємства металургійного комплексу, АПК, машинобудівної та переробної промисловості.

За обсягом експортованої продукції до ТОП-5 підприємств експортерів входять наступні:

Імпорт товарів з Греції в Дніпропетровську область збільшився на 9,3% у порівнянні з 2021 роком та складав $18,96 млн.

42 підприємства імпортера регіону найбільше купували грецькі товари, а саме: нафту і продукти її перегонки, фармацевтичну продукцію,  їстівні плоди та горіхи, жири та рослинні олії, готові продукти із зерна, інше.

За обсягом імпортованої продукції до ТОП-5 увійшли наступні підприємства імпортери:

Імпортні операції переважно здійснювали торговельні, фармацевтичні, харчові та переробні підприємства.

Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел