Громади отримали повноваження щодо контролю за використанням земель

23 грудня Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка надає виконавчим органам сільських, селищних, міських рад повноваження з визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, псування земель, порушення режиму, нормативів і правил їх використання.


Про це повідомив експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор Онищук (Шведсько-український проєкт «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR International).

Внесеними змінами Методика визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, псування земель, порушення режиму, нормативів і правил їх використання, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2007 р. № 963, приведена у відповідність із нормами чинного земельного законодавства, зокрема, зі статтею 188 Земельного кодексу України, статтею 6-1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

Реалізація проєкту постанови забезпечить визначення виконавчими органами сільських, селищних, міських рад розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства, у разі набуття ними повноважень зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель відповідно до вимог законодавства.

Це забезпечить надходження додаткових коштів до місцевих бюджетів від відшкодування заподіяної шкоди, що дозволить органам місцевого самоврядування ефективніше регулювати земельні відносини.

Своєю чергою, можливість відшкодування у повному обсязі шкоди, заподіяної порушенням прав на землю, сприятиме зменшенню кількості правопорушень у сфері використання та охорони земель, посиленню захисту землі як складової матеріальної основи місцевого самоврядування.

Джерело: https://decentralization.gov.ua/