Гуманітарна та медична допомога від Ізраїлю

Ізраїль продовжує надавати Україні гуманітарну допомогу та має намір брати участь у повоєнній відбудові. Ізраїльська влада неодноразово та недвозначно засуджувала агресивну війну росії проти України. Але загалом Ізраїль займає досить стриману позицію і категорично відкидає постачання зброї Україні. У питанні військової допомоги Україні для відбиття російської агресії Ізраїль дотримується нейтрального підходу, допомагаючи цивільними засобами оборони.

Переважна більшість ізраїльтян від самого початку війни виступають проти російської агресії, співчувають Україні, а згідно з останніми опитуваннями, на підтримку України висловлювалися близько 80 відсотків ізраїльтян.

Крім створення ізраїльською стороною польових госпіталів та лікування українських військових в ізраїльських лікарнях, країна продовжує надавати багато гуманітарної допомоги. У серпні 2023 року Ізраїль додатково передав Збройним Силам України медичну допомогу на суму понад $2,69 млн.

Також, Міністерство оборони Ізраїлю в поточному році передало три додаткові броньовані машини «швидкої допомоги»  Mercedes Sprinter, оснащені бронею від ізраїльської компанії Plasan Re’em. Автомобілі оснащені медичною технікою: дефібрилятором, монітором для контролю серцевого ритму та системою подачі кисню. В умовах війни це вкрай необхідний транспорт, який врятує життя сотень військових та мирних жителів.

Українсько-Ізраїльська асоціація NEXUS організовує збір коштів та у кооперації з компанією SAREL здійснює придбання тактичних аптечок, турнікетів для ЗСУ, а також медичного обладнання та інструментів для системи охорони здоров’я України. З першого дня повномасштабної війни, асоціація NEXUS організувала та доставила в Україну понад 130 тонн гуманітарної допомоги. NEXUS доправила тисячі продуктових наборів та медикаменти мешканцям Миколаївської та Херсонської областей, які потерпають від наслідків підриву російськими окупантами Каховської ГЕС.

Ізраїль також передає Україні систему раннього попередження про наближення ракетних ударів чи атак дронів. Ізраїльська система попередження використовує поєднання радарних та електрооптичних пристроїв для виявлення запусків ракет і безпілотників, класифікації розміру та загрози, яку вони становлять, визначення на карті територій, які перебувають у небезпеці.

Уряд Ізраїлю схвалив експортні ліцензії на можливий продаж систем глушіння безпілотників, що можуть допомогти Україні протистояти іранським дронам-камікадзе, які росія використовує для ударів по українській цивільній інфраструктурі.

Ізраїль надав членам НАТО, зокрема Великій Британії, дозвіл на поставку в Україну озброєнь, зокрема систем керування вогнем та електрооптичних комплексів, котрі містять ізраїльські компоненти.

Пентагон передає запаси американських боєприпасів, що зберігалися в Ізраїлі, щоб допомогти задовольнити гостру потребу України в артилерійських снарядах. Близько половини з 300 000 патронів, призначених для України, вже відправлено в Європу і згодом будуть доставлені через Польщу.

Ще одна неоціненна допомога Ізраїлю стосується постійного блокування постачання зброї з Ірану до Лівану та Сирії, де зараз перебувають російські війська. Зокрема, Єрусалим припиняє передачу збройним силам російської федерації безпілотників та ракет, які використовуються проти України. Зрозуміло, що повністю зупинити ці поставки дронів неможливо, однак, Ізраїль не зупиняється на цьому.

Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці також залишається важливим пріоритетом двох країн. Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Ізраїлем демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торговельним партнером області.

За результатами 2022 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області склав $11,12 млн. Серед товарів, які мають попит у ізраїльських споживачів – це чорні метали та вироби з них, машини та обладнання, екстракти дубильні, органічні хімічні сполуки тощо.

Експортні операції здійснювало 51 підприємство з Дніпропетровської області. Основні компанії експортери – це металургійні, машинобудівні, хімічні, харчові  та переробні підприємства.

ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):

Імпорт товарів з Ізраїлю у Дніпропетровську область складав $7,59 млн та знизився у порівнянні з 2021 роком на 3%. Дніпропетровщина традиційно купувала: нафту та продукти її перегонки, продукти неорганічної хімії, інструменти, ножові вироби, прилади та апарати оптичні, фотографічні, ефірні олії та інше.

Імпортні операції здійснювали 54 підприємства імпортера.

ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):

Імпортні операції переважно здійснювали торговельні, хімічні та переробні підприємства.

Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел