Ведення бізнесу
28 січня 2020 року за ініціативи Володимира Зражевського, голови Межівської селищної ОТГ та за участі фахівців Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA), відбувся семінар щодо включення інвестиційних об‘єктів громади до інтерактивної карти регіону. На семінарі були присутні ініціатори проєктів та власники інвестиційно-привабливих об’єктів Межівської селищної ОТГ.
Метою семінару було розкриття потенціалу Межівської громади в умовах децентралізації та запровадження передумов для підтримки власних інвесторів та залучення зовнішніх.
Інтерактивну карту, що розміщується на інвестиційному порталі Дніпропетровської області, представила Галина Савран, земельний аналітик DIA.
Прозора інформація щодо земельних, інфраструктурних та логістичних ресурсів громади дозволяє розвивати власні інвестиційні проєкти громади, проєкти МСБ та залучати зовнішні інвестиції. Потужна веб-платформа інвестиційного порталу регіону є електронним відображенням інвестиційного потенціалу Дніпропетровської області та містить докладну інформацію про об’єкти інвестування:
«Межівська селищна ОТГ є однією з найбільш активних громад, як регіону, так і України. На інвестиційному порталі області представлено проєкт з відкриття молокопереробного заводу на території Межівської громади (на базі існуючого молокозаводу), на основі якого також розробляється Картка промислового об’єкту нерухомості Brownfield», – зазначила Галина Савран, земельний аналітик DIA.
Також, Межівська громада має власну цифрову систему обліку активів на основі GIS-технологій, а саме: інтерактивна карта arcGIS та карти-схеми сучасного використання земель, що були реалізовані за кошти Проєкту USAID «Агросільрозвиток» (вартість проєкту склала близько 1 млн грн). Так, після обліку земельних ресурсів експерти виявили десятки необлікованих гектарів, які тепер активно використовуються, і у майбутньому мають приносити громаді додатково близько 2,5 млн грн на рік.
«Ми побачили земельні ділянки, які використовуються без оформлення відповідних документів; вільні ділянки, про які ми не знали; ділянки колишньої колективної власності, які не передали у комунальну власність тощо. Таким чином, ми визначили території соціального характеру, на які будуть виділятися кошти з місцевого бюджету або грантові інвестиції, також відібрали комерційні пропозиції бізнесу, на які потрібно залучити кошти інвестора. Ці території вже відображені на карті-схемі перспективного використання земель та організації території громади, зауважив Володимир Зражевський, голова Межівської громади.
Фахівцями Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA) розпочато розміщення інвестиційних об‘єктів Межівської громади, що утворилися в результаті обліку земельних ресурсів, на інтерактивній карті регіону.