«Інтерпайп» за І півріччя виробив понад 43 тис. т залізничних коліс

Українська промислова компанія «Інтерпайп» за підсумками січня-червня 2024 року виробила майже 43,5 тис. т залізничних коліс. Про це розповів директор дивізіону залізничної продукції компанії Олександр Гарькавий, повідомляє ЦТС.

Також за 6 місяців поточного року компанія виробила майже 11 тис. т колісних пар і 2,2 тис. т осей.

«Йдеться про продукцію, яка відвантажується клієнтам, а не для власного використання. Цей обсяг виробництва суттєво перевищує показники аналогічного періоду 2023 року», – наголосив він.

Наразі європейський ринок є основним для компанії.

«Варто уточнити, що йдеться про сегмент вантажних вагонів і поїздів. У цій сфері «Інтерпайп» – важливий гравець на ринку Євросоюзу. Географія наших продажів простягається від Іспанії на заході й до Словаччини на сході, від скандинавських країн на півночі й до Греції на півдні. По суті, «Інтерпайп» поставляє свою залізничну продукцію в усі країни Європи. Хіба що немає прямих поставок в Португалію», – уточнив директор дивізіону залізничної продукції компанії.

Очікується, що за умови збереження тенденцій першого півріччя, до кінця року компанія відвантажить на європейський ринок 20 тис. колісних пар – це 40 тис. коліс. Окрім того, в межах інших контрактів буде відвантажено майже 105 тис. коліс.

«Цьогоріч ми, найпевніше, перевищимо довоєнні об’єми продажів. Однак для подальшого розвитку треба здійснювати крупні інвестиції у розширення потужностей. Зараз наявні потужності «Інтерпайпу» з виробництва залізничної продукції для ринку ЄС завантажені на 100%. Окрім того, маємо суттєву проблему з кадровими ресурсами», – підсумував Гарькавий.

Також, за його словами, нещодавно компанія уклала контракт на постачання колісних пар найбільшій вагонобудівній компанії Європи Greenbrier, що сприятиме збільшенню відвантажень продукції на цей ринок.

Нагадаємо, «Інтерпайп»  за підсумками січня-березня 2024 року збільшила чистий прибуток на 28,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до $73,39 млн. Виручка від реалізації продукції компанії зросла на 11,3% р./р. – до $255,14 млн. EBITDA скоротилась на 6,6% р./р. – до $74,14 млн.

«Інтерпайп» – міжнародна вертикально інтегрована трубно-колісна компанія, що входить до топ-10 виробників безшовних труб у світі та до топ-3 виробників цільнокатаних залізничних коліс.

Джерело: https://gmk.center