Ведення бізнесу
Дефіцит потужностей для зберігання плодово-овочевої продукції суттєво стримує розвиток зазначеної галузі сектору АПК та став ще відчутнішим з початком війни. Адже більшість овочевих та фруктових сховищ були зосереджені безпосередньо на територіях виробництва продукції, тобто в південних областях України, які зараз знаходяться в окупації чи в зоні бойових дій, та були орієнтовані на місцевих виробників.
Актуальність центрів зберігання плодово-овочевої продукції в Дніпропетровській області, ще до війни набула важливості, адже переваги інвестицій у сховище очевидні як для аграрія, так і для кінцевого споживача. Перший отримує змогу уникнути «цінової ями», яка утворюється під час збирання урожаю, та виникає саме через дефіцит площ зберігання плодово-овочевої продукції, що змушує виробників, продавати її за безцінь. Крім того, наявність центрів зберігання, дозволяє продовжити термін реалізації плодово-овочевої продукції та вигідніше її продати у «не сезон». Другий – якісну продукцію вітчизняного виробництва впродовж всього року.
DIA супроводжує інвестиційний проєкт з будівництва комплексу для зберігання, сортування, пакування овочів та фруктів, місткістю 5 000 тонн. Будівництво комплексу призначеного для високоякісного зберігання плодово-овочевої продукції з подальшими сортуванням, пакуванням, доставкою до споживачів, передбачається на виробничій території фермерського господарства «Відродження», яке розміщено по сусідству з полем, де вирощують фрукти (яблука, груші, кісточкові), овочі (цибуля, пекінська капуста, морква, кабачки), ягоди (полуниця).
ФГ «Відродження» у сегменті плодоовочевого бізнесу представлено понад 20 років, обробляє 300 га землі, з них 200 га на зрошенні, співпрацює з провідними розсадниками Європи, тому може рекомендувати не тільки власний посадковий матеріал, а й досвід. У 2020 році господарство реалізувало свій інвестиційний проєкт інтенсивного кісточкового саду, заклавши 25 га, на яких вирощує черешню, абрикос, персик, нектарин, сливу європейську та японську.
Фахівці «Відродження» впроваджують нові підщепно-сортові конструкції, типи формування та співпрацюють з провідними експертами з таких установ як: Інституті садівництва НААН, Мелітопольським інститутом зрошувального садівництва ім. Сидоренка НААН, Бахмутською дослідною станцією розсадництва.
Наразі ФГ «Відродження» має власне сховище на 500 тон, та вимушено орендувати спеціалізовані приміщення для зберігання плодово-овочевої продукції, які не мають можливість регулювати газове середовище зберігання продукції. Та ідеальним варіантом практично стовідсоткового збереження урожаю для аграрія є повний цикл: вирощування – зберігання – переробка – продаж. Основними механізмами співробітництва з інвестором є зворотні інвестиції з періодом повернення 3-4 років або створення спільного підприємства.
Детально ознайомитись з інвестиційними проєктами DIA можна за посиланням