Ведення бізнесу
1 листопада розпочалася 26 кліматична конференція ООН, COP26. Два тижні 120 світових лідерів обговорюватимуть глобальне потепління і дії для боротьби з ним.
Під час свого виступу на Конференції Президент України Володимир Зеленський заявив, що для подолання глобального кліматичного потепління потрібне глобальне потепління у відносинах держав у світі.
«Лікувати треба, на мою думку, не симптоми, а першопричину, змінювати не принципи виробництва і надрокористування, а глобального мислення, глобальної поведінки, пріоритети світової політики і кожної держави. Вимірювати не лише фінансове, а насамперед екологічне зростання, не лише рівень ВВП чи рівень інфляції, а, перш за все, рівень чистоти повітря, води, землі», – наголосив Зеленський.
Для поліпшення екологічної ситуації на території Дніпропетровської області діє регіональна програма, виконавцями заходів якої визначено 25 основних підприємств-забруднювачів регіону. На них припадає 95% усіх шкідливих викидів у повітря.
Найбільше шкідливих викидів здійснюють: ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Придніпровська ТЕЦ, Криворізька ТЕЦ, ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», ПАТ «Нікопольський завод феросплавів». За екологічною програмою до 2025 року заплановано зменшити шкідливі викиди у повітря в області на 30%.
У 2020 році в рамках Програми підприємствами у реконструкцію, модернізацію та придбання нового обладнання інвестовано більш ніж $160 млн:
Слід відзначити, що у 2020 році виконано близько 50 інвестиційних проєктів, найбільш вагомі з яких є: