Інвестиційні можливості для бізнесу в енергетиці

Міністерство економіки України разом із Київською школою економіки ініціює збір інвестиційних проєктів у приватному енергетичному секторі. Ці проєкти спрямовані на розвиток децентралізованої енергетичної системи та підвищення стійкості українських підприємств. Проєкти, що будуть відібрані, презентуються українським банкам та міжнародним фінансовим організаціям для залучення фінансування, а також включаються до інвестиційного гайду.

Основна увага приділяється проєктам у різних підсекторах енергетики, особливо тим, що спрямовані на покращення енергетичної незалежності та маневрової генерації. Заявки від бізнесу збираються з метою створення бази даних найперспективніших проєктів, які також будуть опубліковані на інвестиційному порталі та включені до спеціального гайду для інвесторів.

Міністерство економіки України співпрацює з бізнесом та міжнародними партнерами, щоб полегшити процес залучення фінансування для проєктів у країні. Наразі бізнес уже має доступ до кредитного та грантового фінансування, а також ведеться робота над розширенням інструментів страхування воєнних ризиків і наступних етапів фінансування в рамках Ukraine Investment Framework. Однією з важливих частин цієї роботи є представлення проєктів інвесторам та визначення їхніх пріоритетів для залучення коштів.

Пропозиції проєктів можна подавати до 31 серпня за посиланням

На супроводі DIA є проєкти, що спрямовані на розвиток нових джерел енергії, підвищення ефективності використання енергії, зменшення впливу на навколишнє середовище і забезпечення сталого енергетичного розвитку регіону. Зазначені проєкти можна розділити за направленнями:

Розвиток вітрової енергетики – інвестиції у будівництво вітрових ферм від Покровської ТГ на земельній ділянці понад 90 га. Це включає встановлення вітрогенераторів, створення інфраструктури для підключення до електричної мережі та проведення досліджень щодо потенціалу вітрової енергії в регіоні.

Сонячна енергетика – інвестиції у будівництво сонячних електростанцій від Вакулівської громади та бізнесу регіону – ТОВ «МЕГАВАТИ» (2 земельні ділянки, загальною площею 31 га, з плановою потужністю близько 15 МВт ). Це включає виробництво електроенергії з поновлюваних джерел, генерацію екологічно безпечної електроенергії з метою подальшої реалізації за «зеленим» тарифом, зниження обсягу викидів парникових газів при виробництві електроенергії, а також створення понад 20 робочих місць.

Запрошуємо відвідати інвестиційний портал DIA та ознайомитись з інвестиційними проєктами та пропозиціями Дніпропетровської області.