Ведення бізнесу
Чи може наш регіон насправді бути успішним без міцного сільського господарства? Серед правильних відповідей можливі тільки два варіанти: «ні» та «абсолютно ні». Це та багато інших питань обговорювалися на робочій нараді щодо перспективних напрямків інвестування з представниками агропромислового сектору регіону.
Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство уже вдруге організовує такий захід для того, щоб зібрати за одним столом представників приорітетних галузей регіону та обговорити перспективні напрямки інвестування.
Так, 14 серпня у обласній раді за підтримки управління агропромислового розвитку ОДА зібралися представники Асоціації фермерів та землевласників Дніпропетровської області, Асоціації роботодавців агропромислового комплексу, Асоціації роботодавців харчової та переробної промисловості, Асоціації хлібопекарської, переробної та елеваторної промисловості, Української горіхової Асоціації й представники аграрного бізнесу.
«Для динамічного розвитку економіки Дніпропетровщини вкрай важливим є реалізація потужного агропромислового потенціалу нашого регіону. За рахунок сільського господарства ми можемо забезпечувати не лише потреби внутрішнього ринку, а й постійно нарощувати поставки продовольства та сільськогосподарської сировини на зовнішні ринки. Але є багато так званих ніш, які є ще недостатньо розвиненими в Україні і ми готові сприяти та допомагати нашим фермерам у залученні інвестицій та відкритті нових ринків», – сказала директорка DIA Валентина Затишняк.
Наразі усі фермерські господарства для подальшого розвитку потребують доступні кредити, – вважають представники агробізнесу. Крім того, існує необхідність створення агрокластерів для об’єднання виробників одної сфери у кооперацію. Це допоможе їм об’єднати зусилля і вийти на якісно новий рівень розвитку.
Приємно було почути не тільки проблемні питання, а й історії успіху з перших вуст. Так, наприклад, у Царичанському районі успішно працює агрофірма «Колос», яка займається вирощуванням та реалізацією малини. Вирощують вони малину тільки 2 рік, але вже мають перші позитивні результати.
Директор агрофірми «Колос» Горбатюк Петро зізнається, що все ж таки існують певні проблеми у цій галузі, насамперед це проблеми пов’язані з логістикою, але вони не готові зупинятися на півшляху, тому впевненими кроками розвивають свій бізнес, адже попит на малину є і з кожним роком тільки зростає.
Крім того, пан Петро розвиває соціально-відповідальний бізнес. В рамках соціально-відповідального бізнесу агропідприємство «Колос» сприяє розбудові кооперативного руху залучаючи до вирощування малини домогосподарства Ляшківської громади.
Серед приорітетів для інвестування представники агробізнесу регіону відзначили будівництво холодильно-заморожувальних комплексів, пакування та ємкості для фруктів, ягід та харчової промисловості, виробництво заморожених овочевих сумішей, розвиток садівництва та вирощування горіхів, а також розвиток вітчизняного тваринництва й сільськогосподарського машинобудування. Більша частина названих напрямків є експортно-орієнтованими, а сфера тваринництва, заморожених продуктів та сільськогосподарського машинобудування представлена на внутрішньому ринку у більшості імпортною продукцією.
Запрошуємо представників агропромислового сектору економіки області долучитися до визначення приорітетних напрямків інвестування та надати інвестиційні проекти для їх включення до інвестиційного паспорту регіону.
[embeddoc url=”http://dia.dp.gov.ua/wp-content/uploads/2018/08/Презентация.pdf” width=”100%” viewer=”google”]
[embeddoc url=”http://dia.dp.gov.ua/wp-content/uploads/2018/08/Презентация_АПК.pdf” width=”100%” viewer=”google”]