Ведення бізнесу
За даними Національного Банку України, за дев’ять місяців 2022 року обсяг комп’ютерних послуг збільшився на 13% та становить майже $ 5,5 млрд. При цьому сума сплачених ІТ-індустрією податків та зборів за цей період склала 48 млрд грн.
Такі показники стали можливими завдяки масштабному і швидкому переформатуванню індустрії під час війни, більшості компаній вдалось ефективно реалізувати антикризові плани щодо підтримки безперервності бізнесу, перейти на гнучкі моделі роботи, релокувати команди та диферсифікувати офіси в Україні й за кордоном. Компанії постійно адаптують власну інфраструктуру до реалій воєнного часу, зокрема ключові системи заведені у «хмару», диверсифікована мережа інтернет-провайдерів, у тому числі за рахунок глобальної супутникової системи “Starlink”, офісні приміщення обладнані генераторами для забезпечення резервного енергопостачання. Український ІТ-бізнес робить все можливе, аби забезпечити максимальну готовність до будь-якого сценарію подій. Крім того, компанії активно підтримують державу та армію.
Серед українських айтівців поширений потужний волонтерський рух, з якого сформувалась IT-армія України. Наразі в Кібервійськах задіяно до 15% ІТ-спеціалістів. В ЗСУ зі зброєю в руках захищають країну 3% айтішників. Інші 82% працюють далі в компаніях, підтримуючи економічний фронт держави, активно донейтять та волонтерять. Загалом сума донатів від українського технологічного сектора вже перевищила $500 млн.
Джерело: www.ukraineinvest.gov.ua