Ведення бізнесу
Якщо влітку рейтинг бив негативні рекорди, то у другому півріччі ситуація кардинально змінилася. Компанії повністю оговталися від кризи й демонструють рекордні темпи зростання. До того ж в Україні з’явилася перша ІТ-компанія на 10 тисяч спеціалістів.
До Вашої уваги топ-50 найбільших ІТ-компаній України за кількістю спеціалістів станом на січень 2021 року.
В рейтингу представлено 15 компаній, які мають офіси у м. Дніпро.
За друге півріччя 2020 року кількість спеціалістів у топ-50 збільшилася на 7930 (11,6%). І це рекордні показники. Станом на початок 2021 року в зазначених компаніях працює понад 76 тисяч спеціалістів.
Якщо дивитися на 25 найбільших компаній, то з липня по січень кількість спеціалістів збільшилася на 6275 (11,9%) і наразі становить 59 тисяч.
Кількість технічних спеціалістів у 25 найбільших компаніях зросла на 5650, або 13%. І це теж є рекордом.
За останні майже 10 років кількість спеціалістів у 5 найбільших ІТ-компаніях зросла з 9 до 30 тисяч. Змін у розстановці топ-5 не відбулося.
Чотири із зазначених компаній мають свої представництва У Дніпропетровській області – EPAM, SoftServe, Luxoft та Ciklum.
EPAM не тільки лідер рейтингу, а й лідер зі зростання. На останні пів року кількість спеціалістів у компанії збільшилася на 2000, що дало змогу перетнути позначку у 10 тисяч спеціалістів. У компанії зазначають, у другій половині 2020 року почали співпрацю з низкою нових великих клієнтів, зокрема зі сфери охорони здоров’я. Окрім того, EPAM стала співпрацювати зі спеціалістами по всій Україні, навіть у містах, де немає фізичних представництв компанії. Було запущено платформу EPAM Anywhere зі швидкого підбору проєктів для фахівців, які віддають перевагу гнучкому формату співпраці. Темпи залучення нових талантів до EPAM Ukraine у другому півріччі є рекордним як для української локації за весь час її існування, так і для всієї компанії.
Компанія SoftServe розширилася на 707 спеціалістів за друге півріччя. Стрімке зростання в SoftServe пояснюють відновленням бізнес-активності клієнтів та низкою глобальних чинників, що привели в українське ІТ нових клієнтів. З огляду на понад 900 активних проєктів у компанії, у другому півріччі шукали як поширені технічні компетенції (Java, .NET, DevOps, ATQC, Python, WebUI, QC), так і advanced technologies (Big Data, Data Science, AI, ML тощо). Під кінець року в SoftServe також почали активно наймати спеціалістів з навичками в Unity, Unreal Engine, Cloud, VR, AR, XR для роботи над проєктом, що передбачає релокацію в Польщу.
На четвертому і п’ятому місцях — Luxoft та Ciklum. Якщо Ciklum трішки підріс за останні пів року, то Luxoft демонструє негативну динаміку (-54 спеціалісти). Зменшення кількості працівників у компанії пов’язують ще з наслідками коронакризи. І зазначають, що у першому півріччі 2021 року планують вийти в суттєвий плюс, адже наразі мають близько 500 вакансій.
За матеріалами https://dou.ua/