Ведення бізнесу
20 місяців повномасштабної військової агресії рф проти України, Італійська Республіка продовжує надавати політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку Україні – індивідуально та через міжнародну співпрацю в межах Європейського Союзу, НАТО, ООН та в інших форматах.
Італія залишається непохитною у своїй відданості незалежності, суверенітету й територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Високо оцінює рішучість і мужність українського народу та Збройних Сил і визнає їхній значний внесок у безпеку Європейського континенту та за його межами.
Під час зустрічі в Римі 13 травня 2023 року Президент України та Голова Ради міністрів Італійської Республіки підписали спільну декларацію, у котрій Голова Ради міністрів вкотре заявив про своє однозначне засудження військової агресії росії проти України, що триває.
Україна та Італійська Республіка продовжать спільну роботу над підготовкою механізмів відшкодування збитків, поранень і руйнувань, завданих російською агресією. Для цього важливою віхою є міжнародний реєстр збитків, який було представлено на саміті Ради Європи у Рейк’явіку 16–17 травня 2023 року.
Італія погоджується з необхідністю посилити колективний тиск на росію шляхом подальших санкцій, щоб послабити здатність рф продовжувати незаконну військову агресію. Так, країна заморозила активи росії на $2,5 млрд з початку широкомасштабного вторгнення в Україну. Серед активів країни агресора, які заморозили в Італії, — банківські рахунки, розкішні вілли, яхти та автомобілі.
26 квітня 2023 року у Римі відбулася двостороння Конференція з відновлення України, спільно організована Україною та Італією, де обговорювалися питання підтримки та співпраці, На заході було прийнято рішення, що Італія візьме на себе патронат у відбудові міста Одеси та Одеської області з метою пришвидшити процес їхнього відновлення від наслідків російської агресії та повоєнної розбудови задля підтримки приватного сектору, зеленого переходу та ефективного державного управління, приділяючи особливу увагу співпраці у сферах інфраструктури, морської індустрії, транспорту, містобудування, розвитку малого та середнього бізнесу, довкілля, цифровізації, підтримки молоді, культури та туризму.
Італія — один з ключових постачальників сучасної зброї для нашої країни. З лютого 2022 року країна вже надала 6 пакетів військової допомоги Україні, серед яких — артилерійські системи, автотранспорт, важка колісна та гусенична техніка, системи ППО Skyguard та Espide. На підході й ЗРК SAMP-T — найсучасніша система боротьби з ракетами, в тому числі з балістичними цілями. Додатково Італія і Франція домовилися закупити 700 зенітних ракет Aster-30 до цієї системи. Це зробить наш захист від російського ракетного терору ще надійнішим. Крім того, Італія докладе зусиль у питанні сприяння розмінуванню української території.
Італійська приватна компанія Marconi Industrial Services відремонтувала та модернізувала сім самохідних гаубиць М109 для Збройних сил України. Вартість робіт з ремонту однієї гаубиці становить близько €3 млн. Отже, загальна сума допомоги – понад €20 млн. Відремонтовані гаубиці вже передані командуванню сил логістики. Компанія Marconi готова й надалі надавати технічну підтримку гаубицям, постачати запчастини, а також проводити подальшу модернізацію.
Також держава долучиться до європейської ініціативи з підготовки українських солдатів. Італія навчатиме українських військових у школах та на військових об’єктах на своїй території. Штабний персонал відправлять до командування в Брюсселі, Польщі та Німеччині. Також Міноборони Італії запропонує спеціалізовані навчальні модулі.
24 по 26 жовтня 2023 року в Італії, за ініціативи Торгово-промислової палати Італії в Україні та FederCamere, проводиться міжнародний форум «Reconstruction of Ukraine» — безкоштовний онлайн-захід, який відбувається на платформі B2BItalia.org Захід складається з 3 днів конференцій, секційних панелей, технічних вебінарів і можливостей для дискусій з установами, торговими асоціаціями та провідними експертами в італійському та українському секторах. Форум повністю зосереджений на відбудові країни, а також на сприянні розвитку роботи в італійських та українських компаніях, дозволяючи їм об’єднати зусилля. Reconstruction of Ukraine організовано під високим патронатом Європейського парламенту у співпраці з Національною асоціацією муніципалітетів Італії та Асоціацією міст України. Паралельно з форумом проходить віртуальна виставка для B2B зустрічей, присвячена відбудові України, де розміщені інвестиційні проєкти на супроводі DIA для подальшої презентації представникам італійських та міжнародних інвестиційних фондів, торгових асоціацій та неурядових організацій.
Крім того, з початку жовтня 2023 року відкрито Почесне консульство Італії в Дніпрі. Андрій Здесенко отримав екзекватуру від Міністерства закордонних справ України та приступив до виконання обов’язків консула. Це нова, фундаментальна підтримка Італії в рамках майбутньої реконструкції України.
Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці також залишається важливим пріоритетом двох країн.
Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Італією демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є одним з ключових торговельних партнерів області.
За результатами 2022 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області зменшився на 67% ($142,9 млн), що склало 2,3% від загального обсягу експорту області. З більш детальною інформацією ви можете ознайомитись за посиланням.
Експорт послуг з Дніпропетровської області до Італії знизився у 2 рази у порівнянні з 2021 роком та складав $1,95 млн. Італійські підприємства найбільше зацікавлені у наукових та технічних послугах, послугах автомобільного транспорту, професійних та консалтингових послугах тощо.
Експортні операції здійснювало 31 підприємство з Дніпропетровської області.
За обсягом експортованих послуг до ТОП-5 підприємств експортерів входять наступні:
Імпорт товарів з Італії у Дніпропетровську область складав $135,4 млн (3.4% від загального обсягу імпорту області) та зменшився у порівнянні з 2021 роком на 28,6%. Детальніше за посиланням.
Імпорт послуг у Дніпропетровську область знизився у 7 раз, у порівнянні з 2021 роком та складав $0,45 млн. Дніпропетровські підприємці зацікавлені у послугах, пов’язаних з проживанням та харчуванням під час ділової подорожі, ділових послугах, комп’ютерних послугах тощо.
Імпортні операції здійснювали 24 підприємства імпортера.
ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортованих послуг):
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел