Ведення бізнесу
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з командою топ-менеджменту найбільшого інвестиційного банку світу JP Morgan і взяв участь в режимі відеозв’язку в одному з наймасштабніших щорічних інвестиційних самітів, організованому JP Morgan, серед учасників якого 200 найбільших корпорацій, інвесторів та фінансових компаній.
Сторони обговорили створення платформи для залучення приватного капіталу до відбудови України та перспективні напрями реалізації великих інвестиційних проектів у нашій країні. Зокрема йшлося про сектори «зеленої» енергетики, ІТ та агротехнологій.
«Я чудово розумію, що ведення бізнесу, інвестування не може бути вигідним лише одній стороні. Ми хочемо, щоб ви інвестували в Україну та заробляли гроші», – сказав він.
Крім того, Глава держави зауважив, що нинішня війна продемонструвала певні слабкі місця як в Україні, так і в інших державах. Зокрема, у зв’язку з російськими атаками на українську енергетику в нашій країні розуміють, що потрібні диверсифікація електропостачання, розвиток відновлюваної енергетики. І вже під час війни Україна почала децентралізацію енергетики й запрошує до співпраці іноземних інвесторів.
Ще одним важливим пріоритетом Президент назвав подальший розвиток IT-сектору, який відіграє надзвичайно важливу роль під час війни. Він також акцентував на тому, що Україна може зробити ще більш вагомий внесок у кібер- та продовольчу безпеку світу.
«Ми пишаємося нашою давньою підтримкою України та зобов’язуємося зробити свій внесок у піднесення країни та її народу. Всі ресурси JPMorgan Chase доступні Україні, оскільки вона прокладає свій постконфліктний шлях до зростання», – зазначив зі свого боку голова правління та головний виконавчий директор JPMorgan Chase Джеймс Даймон.
Під час зустрічі Володимир Зеленський і представники JP Morgan обговорили, чим такі потужні фінансові структури можуть допомогти Україні, а також кроки, спрямовані на довгострокове зростання після війни.
Було відзначено важливість підписаного 9 лютого меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та JP Morgan.
Також було домовлено про залучення працівників JP Morgan до групи радників і представників фінансово-інвестиційного сектору ринку капіталів разом із компанією BlackRock.
Інвестиційна компанія J.P. Morgan, яка керує інвестиційним фондом на 4 трлн доларів, допомагатиме уряду України залучати приватні інвестиції на відбудову країни. Про це йдеться у Меморандумі про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та компанією J.P. Morgan Securities plc. З української сторони документ підписала Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
«Ми вдячні представникам J.P. Morgan за те, що вони вже почали ділитись з нами досвідом, як краще залучати приватний капітал в Україну. Наше бачення майбутньої відбудови країни співпадає. Найкращий рецепт відновлення України – це не тільки залучення державних коштів, а й мобілізація приватного капіталу», – заявила Юлія Свириденко.
Компанія J.P. Morgan має широкі можливості для залучення приватних інвесторів, адже вона управляє інвестиційним фондом загальним пакетом у 4 трлн доларів. Крім того, ця компанія перебуває в постійному контакті з представниками уряду США.
Юлія Свириденко зазначила, що Україна гостро потребує інвестиції для відбудови та повоєнного економічного зростання. Уряд визначив такі пріоритетні й перспективні напрями відновлення та інвестицій: енергетика, аграрний сектор, природні ресурси, цифрові технології, відновлення транспортної та іншої інфраструктури.
Компанія J.P. Morgan має багаторічний досвід керування активами та взаємодії з державним сектором. Її фахівці знаються на нюансах поєднання державного й приватного капіталів, щоб завдяки цьому отримати додатковий важіль – кредитне фінансування.
«Для нас важливо, щоб кожний етап процесу відновлення був максимально прозорим. Тому долучення таких інституцій, як J.P. Morgan і має стати символом такої прозорості», – наголосила Юлія Свириденко.
Згідно з меморандумом J.P. Morgan надаватиме Уряду консультації стосовно:
Також було досягнуто домовленостей про застосування низки фінансових механізмів, які дозволять Україні вже найближчим часом залучити точкове фінансування, зокрема, й від Мінфіну США.
Джерело: www.me.gov.ua