Ведення бізнесу
Дніпропетровське інвестиційне агентство продовжує знайомити з рівнем взаємодії України та Дніпропетровської області з іншими країнами в умовах неспровокованої військової агресії рф проти нашої держави. Наразі пропонуємо ознайомитись з підтримкою, яку надає Канада та обсягами зовнішньої торгівлі, які сформовані на основі даних DIABASE.
Четвертий рік поспіль Канада продовжує надавати Україні масштабну військову, фінансову та гуманітарну допомогу у відповідь на неспровоковане повномасштабне вторгнення російської федерації. Канада послідовно виступає за підтримку України на міжнародній арені, засуджуючи російську агресію та закликаючи до посилення санкційного тиску. На сьогодні Канада запровадила обмеження проти понад 3000 фізичних і юридичних осіб, причетних до агресії рф.
Під час міжнародних форумів, зокрема у форматі «Рамштайн», Канада підтверджує свою відданість підтримці України та заохочує інших союзників до активніших дій.
У 2024 році Канада виділила понад 3 млрд канадських доларів (понад $2,2 млрд США) на макрофінансову та оборонну підтримку України. Ця допомога є частиною стратегічного безпекового партнерства між двома країнами. Крім того, Канада взяла участь у створенні нового фонду Світового банку для України, фінансованого за рахунок прибутків від заморожених російських активів. Цей фонд забезпечуватиме додаткове фінансування для підтримки української держави.
У грудні 2024 року парламент Канади схвалив новий пакет допомоги на суму 764 млн канадських доларів (близько $587 млн США), який передбачає постачання боєприпасів, підготовку військовослужбовців та інші ресурси.
У січні 2025 року Канада оголосила про виділення ще 440 млн канадських доларів (понад $305 млн США) на:
На початку 2025 року Канада передала Україні 25 бойових машин піхоти LAV II, тренажери для F-16, мільйони одиниць боєприпасів та інше військове спорядження. Загальний обсяг військової допомоги Канади Україні після 2022 року перевищив $3,5 млрд. До нього входять бойові танки Leopard 2, бронемашини бойової підтримки, протитанкова та стрілецька зброя, гаубиці M777, дрони з камерами високої роздільності, зимове екіпірування тощо.
Канада також активно бере участь у міжнародних зусиллях з підготовки українських пілотів для F-16, а також у технічній підтримці цих літаків. Крім того, країна продовжила місію Збройних сил Канади (CAF) з військової підготовки українських військових до березня 2026 року. З моменту запуску операції UNIFIER Канада вже підготувала понад 40 000 українських військовослужбовців.
1 липня 2024 року набула чинності оновлена Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною (CUFTA). Вона:
Мета модернізації — поглибити економічну співпрацю та підтримати відновлення України.
У 2024 році зовнішня торгівля між Канадою та Україною зросла на 35,7% порівняно з 2022 роком і досягла $369,5 млн. Це зростання частково пояснюється постачанням військової техніки та активізацією двосторонніх економічних зв’язків після оновлення CUFTA.
Експорт України до Канади зріс на 55% — до $152,1 млн. Основні товари: соняшникова олія, неорганічна хімія, агропромислова продукція. Імпорт з Канади склав $217,4 млн — здебільшого це військова техніка, машини, електроніка та транспортні засоби.
Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці також залишається важливим пріоритетом і для Дніпропетровщини. За інформацію цифрового ресурсу DIABASE Дніпропетровського інвестиційного агентства DIA, рівень експортних та імпортних операцій регіону з Канадою демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торгівельним партнером області.
За результатами 2024 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився у 2,8 рази та склав $82,96 млн. Серед товарів, які користуються найбільшим попитом у канадських споживачів є продукти неорганічної хімії, вироби з чорних металів, частини залізничних локомотивів, судна, тощо.
Експортні операції здійснювали понад 40 підприємств з Дніпропетровської області. Основні компанії експортери – це підприємства хімічної, легкої промисловості, металургійні та машинобудівні підприємства.
ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):
Імпорт товарів з Канади у Дніпропетровську область складав $37,96 млн та збільшився у порівнянні з 2023 роком у 3,7 рази. Дніпропетровщина традиційно купувала: нафту та продукти її перегонки, електричні машини, харчові продукти, машини та обладнання, інше.
Імпортні операції здійснювали понад 80 підприємств імпортерів.
ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):
Імпортні операції переважно здійснювали торговельні, машинобудівні, переробні та харчові підприємства.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел