Українська команда FireWay здобула перемогу в найбільшому міжнародному космічному хакатоні NASA Space Apps Challenge 2020 у номінації «Краще використання технологій», йдеться на сайті конкурсу.

Проблема сучасних супутників полягає в тому, що паливо на їх борту, яке використовується для утримання орбіти, має властивість закінчуватися і в таких випадках оператори можуть втратити над ним контроль, адже пристрій починає дрейфувати, втрачаючи зв’язок і користь. Термін служби супутника становить приблизно 15 років, тоді як його вартість близько $300 млн і $100 млн на запуск.

Команда FireWay сконструювали універсальний космічний коннектор, що дозволяє заправляти супутники рідкими й газовими видами палива прямо на орбіті, продовжуючи тим самим їх термін служби.

«Для двокомпонентного палива транспортування буде здійснюватися двома різними каналами. Але в разі необхідності, кількість різних каналів для рідин або газів може бути розширено» – йдеться в описі проєкту.

У команду FireWay входять інженери, астрофізики й розробники.

NASA Space Apps Challenge – це 48-годинне змагання для інженерів, програмістів, дизайнерів і ентузіастів космічних технологій. Під час хакатонів учасники з усього світу працюють над створенням проєктів, що використовують космічні дані.

Джерело: ЛІГА.Tech